بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه

تهران - ایرنا - همسر شهید مدافع حرم سید جاوید موسوی در هفتمین سالگرد شهادت همسرش گفت: بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه و نبودن برای همیشه چه مفهومی دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا ،‌ زهرا سادات موسوی، همسر شهید سید جاوید موسوی در گفت وگو با رادیو نماسرو موزه دفاع مقدس ، به مناسبت سالگرد شهادت این شهید مدافع حرم اظهار: بنده یک دختر یازده ساله دارم که وقتی چهار ساله بود پدرش به شهادت رسید. فاطمه کوثر خاطراتی از پدر دارد که با توجه به اینکه در سن پایین بود، این خاطرات کم است اما اغلب خواب پدر را می‌بیند. از طرفی بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه و نبودن برای همیشه چه مفهومی دارد. 

بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه

شهید مدافع حرم سید جاوید در تاریخ  ۱۳۹۳/۰۶/۲۰  در حوالی حرم حضرت زینب(س) در دمشق پایتخت سوریه به دست توسط تروریست های تکفیری به شهادت رسید.

شهید «سید جاوید موسوی» ۱۴_۱۳ ساله بود که برای مقابله با دشمنان افغانستان در زادگاه خود مزارشریف اسلحه به دست گرفت. بعد از چند سال به اجبار خاک وطن را ترک و به ایران نزد عمویش که در شهر ری ساکن بود مهاجرت کرد. در حمله طالبان به مزارشریف، طالبان شهر را به تصرف درآورد و قتل عام بزرگی رخ داد که در نتیجه آن تعدادی از اقوام سید جاوید به شهادت رسیدند، زنده ماندن برادران سید جاوید بی‌شباهت به معجزه نبود.

بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه

همسر شهید با اشاره به نحوه آشنایی خود با شهید سید جاوید موسوی افزود: بنده و سید جاوید با هم پسر عمو و دختر عمو بودیم. سید جاوید از ۱۵ سالگی وارد جنگ علیه طالبان شد که یک بار به اسارت نیروهای طالبان درآمد و شکنجه شد. او تا سال ۷۶ جنگ را ادامه داد، اما با توجه به اینکه جان او بسیار در خطر بود تا جایی که طالبان برای کشتن او جایزه در نظر گرفته بود، به همراه خانواده به ایران آمدند. 

موسوی در ادامه تصریح کرد: سال ۱۳۸۲، دو روز بعد از عید غدیر مادر سید جاوید، برای خواستگاری به منزل ما آمد و به این ترتیب در مرداد ۱۳۸۳ ازدواج کردیم و او در سال ۱۳۹۳ به شهادت رسید. سید جاوید بسیار اخلاق خوبی داشت و همه در برخورد اول متوجه خوش اخلاقی و گشاده‌رویی او می‌شدند. 

الان نوبت ما است که راه شهدا را ادامه دهیم

همسر شهید سید جاوید موسوی در رابطه با چگونگی رضایت دادن خود برای رفتن این شهید بزرگوار به سوریه خاطرنشان کرد: سید جاوید قبل از ماه رمضان در مورد رفتن به سوریه با بنده صحبت کرد که شدیداً مخالفت کردم اما بعد از سه روز مجدداً قضیه را مطرح کرد و گفت ما شیعه و سادات هستیم، حالا که جان مسلمانان به خطر افتاده است و بحث دفاع از حرمین پیش آمده، باید به کمک آنها رفت، با این صحبت‌ها بنده متقاعد شدم و با رفتن او به سوریه موافقت کردم. 

بسیار دشوار است که به کودک چهار ساله بگویید، شهادت یعنی چه

وی در پایان یادآور شد: شهدا رسالت خود را  انجام دادند و الان نوبت ما است که راه شهدا را ادامه دهیم، اگر وصیتنامه شهدا را مطالعه کنیم، به خوبی رسالت آنها دریافت می‌شود. لذا باید سربازانی را تربیت کنیم که آماده دفاع از اسلام باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha