۲۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84467434
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اتریشی‌ها در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی به خیابان آمدند

تهران – ایرنا – جمع زیادی از مردم اتریش روز شنبه در اعتراض به محدودیت های کرونایی اعمال شده از سوی دولت این کشور، خیابان های وین را به صحنه تظاهرات تبدیل کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، سباستین کورتس صدراعظم اتریش هفته گذشته اعلام کرد که این کشور ممکن است دسترسی شهروندان واکسینه نشده به اماکن عمومی را در صورت افزایش موارد ابتلا به کووید – ۱۹ و فشار مضاعف بر سیستم بهداشتی این کشور، محدود کند.

در همین حال، مقام های اتریشی گفتند که از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)، دولت تمهیدات کرونایی را سخت تر می کند.

از روز ۱۵ سپتامبر هر زمان که بار مراقبت های ویژه به ۱۰ درصد برسد، زدن ماسک های FFP۲ در همه مکان های تعیین شده الزامی خواهد بود و این مساله در فروشگاه ها برای افراد واکسینه نشده اجباری و برای افرادی که واکسن زده اند، توصیه می شود.

یک هفته پس از رسیدن به سطح مراقبت های ویژه ۱۵ درصد، شب نشینی و تفریحات شبانه و فعالیت هایی که مجوز حضور بیش از ۵۰۰ نفر در آن صادر نشده، تنها برای افرادی مجاز است که واکسن زده اند یا از بیماری بهبود یافته اند.

تا این زمان، ۷۰ درصد از مردم اتریش واکسن زده اند.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ اذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.** «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha