۲۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84467397
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار دوباره مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - گروه‌های مقاومت فلسطین در باریکه غزه، بار دیگر به رژیم صهیونیستی هشدار داده و اعلام کردند که مهلت تعیین شده برای لغو محاصره غزه رو به پایان است.

به گزارش ایرنا، روزنامه «الایام» فلسطین امروز (شنبه) به نقل از یک منبع موثق آورده است که مصر دیروز (جمعه) به گروه‌های مقاومت ابلاغ کرده که نهایت فشارها را بر رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوزها علیه اسرای فلسطینی وارد خواهد کرد.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین با انتشار این گزارش روزنامه فلسطینی آورده است که گروه‌های مقاومت چند روز پیش در پیامی شدیداللحن به مصر هشدار دادند که در صورت ادامه محاصره غزه و تجاوزهای دشمن صهیونیستی علیه اسرا، آرامش نسبی حاکم بر مرزهای این باریکه برهم خورده و تنش و درگیری با این رژیم را  ازسرخواهند گرفت.
منبع یاد شده اشاره کرد که گروه‌های مقاومت اعلام کرده‌اند که مهلت داده شده به رژیم صهیونیستی برای لغو محاصره در پاسخ به تجاوزهای این رژیم علیه اسرا، از ۱۵ ماه جاری به ۱۲ همین ماه (فردا یکشنبه) کاهش یافته است.
این منبع همچنین تاکید کرد که در صورت هرگونه آسیب به ۶ اسیر فراری از زندان «جلبوع»، اوضاع در مرزهای غزه ملتهب شده و درگیری‌ها ازسرگرفته خواهد شد.
روزنامه الایام به نقل از این منبع آورده است که گروه‌های مقاومت همچنان خویشتن‌داری به خرج می‌دهند به امید اینکه تلاش‌های مصر نتیجه داده و اوضاع به سمت جنگی دیگر پیش نرود.

مقام‌های مصر پنجشنبه گذشته اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطینی در باره نقض حقوق انسانی و شکنجه اسرای فلسطین در زندان‌ها، به رژیم صهیونیستی هشدار شدیداللحن داده‌اند.

تارنمای خبری «العربی الجدید» در این باره خبر داد که «جنبش حماس» و «جهاد اسلامی فلسطین» از طریق مصر به اشغالگران صهیونیست هشدار داده‌اند که به اقدام‌های ناقض قانون در حق اسیران فلسطینی در زندان‌ها پایان دهند.

منابع آگاه افزودند که گروه‌های مقاومت به طرف مصری اعلام کردند که شاخه‌های نظامی آنها در نوار غزه برای مقابله با تنش‌های احتمالی و همبستگی با اسرای فلسطینی در آمادگی به سر می‌برند.

به گفته این منابع مصری، رهبران گروه‌های مقاومت بازگشت آرامش را منوط به توقف اقدام‌های غیرقانونی در حق اسرای فلسطینی کرده‌اند.

مقاومت فلسطین نسبت به هرگونه تعرض به ۶ اسیر فراری از زندان جلبوع یا ترور آن‌ها و اعمال فشار بر خانواده‌هایشان هشدار داده و گفته‌ است که در این صورت، اوضاع به احتمال به سمت درگیری نظامی کشیده خواهد شد.

سه شنبه گذشته ۶ اسیر فلسطینی در اقدامی شگفت انگیز موفق شدند با حفر تونلی از زندان جلبوع در سرزمینهای اشغالی فلسطین فرار کنند. در پی این اقدام، مقامات صهیونیست تدابیر شدید امنیتی و قدامات ناقض مبانی حقوق بشری در حق اسیران فلسطینی اجرا کردند.

در همین راستا، اسرای فلسطینی چهارشنبه گذشته در اعتراض به سرکوبگری و مجازات‌های سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی، بخش ۶ زندان صحرایی «النقب» را به آتش کشیدند.

دفتر اطلاع رسانی امور اسرای فلسطین اعلام کرد که ۷ سلول انفرادی بخش زندان النقب دچار آتش‌سوزی شده است.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین با اعلام این خبر در این باره اوضاع در زندان النقب را ملتهب توصیف کرده است.

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که سازمان زندان‌های صهیونیستی به منظور خاموش کردن آتش و سرکوب اسرای فلسطینی، شماری بیشتری از نیروهای ویژه را فراخوانده است.

در پی فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، اوضاع در بیشتر زندان‌های رژیم صهیونیستی ملتهب شد.

سازمان زندان‌های صهیونیستی پس از فرار این ۶ اسیر مجازات‌های سنگینی را بر اسرای فلسطینی اعمال و اقدام به جابه جایی گسترده آنان کرده است.

چهار روز پس از فرار ۶ تن از اسرای فلسطینی از زندان امنیتی جلبوع، نظامیان رژیم صهیونیستی  فشار و شکنجه اسرای دربند زندان‌های این رژیم که شمار آنها به ۲۳ زندان می‌رسد، آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، پنج تن از افرادی که از این زندان گریختند، اعضای جنبش جهاد اسلامی هستند  و مقام‌های رژیم اشغالگر خشم و کینه خود را علیه اعضا و نیروهای جهاد اسلامی در داخل زندان‌ها، تشدید کرده‌اند.

در پی تصمیم مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی برای انتقال اسرای جهاد اسلامی از زندان النقب، اسرای جهاد اسلامی تهدید درباره آتش زدن محل زندانی خود را عملی کردند و در همین رابطه هنگام ورود شمار زیادی از نیروهای گارد زندان‌ها به زندان النقب، آتش سوزی در این زندان رخ داد.

قصد نظامیان اشغالگر برای انتقال اسرای النقب، درگیری‌هایی در داخل زندان رخ داد و اسرا در واکنش به این تصمیم هفت سلول را آتش زدند.

معا به نقل از رسانه‌های صهیونیستی افزود که اداره امور زندان‌های رژیم اشغالگر اقدام به فراخوان نیروهای ویژه به زندان صحرایی النقب برای کنترل آتش سوزی و سرکوب اسرا کرده است.

بنابر این گزارش، درگیری‌ها از زندان النقب به زندان «ریمون» نیز کشیده شده و اسرا دو سلول را در این زندان آتش زدند و اداره زندان‌ها با کمک نظامیان سرکوبکر اقدام به پخش کردن اسرا در زندان کردند.
فرار شش زندانی فلسطینی از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی که از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارد،  شوک بزرگی به دستگاه‌های امنیتی، سیاسی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی وارد کرده است.
پنج اسیر متواری فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح می‌باشند که به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده بودند.
این ۶ اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از این زندان فوق امنیتی شوند؛ رویداد کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

در همین حال سحرگاه امروز (شنبه) منابع صهیونیست خبر دادند که چهار نفر از اسرای فرار کرده از زندان جلبوع را دستگیر کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha