کتابخانه های عمومی مشهد بازگشایی شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از بازگشایی کتابخانه های عمومی و مشارکتی مشهد از روز شنبه بیستم شهریور ماه خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به تغیبر وضعیت کرونایی شهر مشهد از قرمز به نارنجی، کتابخانه ها از امروز (شنبه) خدمات حضوری ارائه می کنند.

وی افزود: در وضعیت نارنجی فعالیت کتابخانه ها با محدودیتهایی مواجه است، کتابخانه های عمومی مستقل و مشارکتی هر روز به جز ایام تعطیلات رسمی جهت ارائه خدمات کتابخانه ای فعال و سالنهای مطالعه نیز با ۳۰ درصد ظرفیت آماده ارائه خدمات هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: استفاده از ماسک برای مراجعان الزامی است و امانت کتاب به صورت قفسه باز و با انتخاب مستقیم عضو انجام می شود.

وی گفت: در ایام قرنطینه و تعطیلی موقت کتابخانه ها، کتابداران فعالیتهای موثر و مفید از قبیل برگزاری پویشها و مسابقات کتابخوانی، معرفی کتاب و نویسنده در صفحات مجازی شخصی و کتابخانه ای اینستاگرام، برگزاری نشستهای تخصصی معرفی کتاب با حضور نویسنده ها در بستر فضای مجازی اسکای روم انجام داده اند.
حجت‌الاسلام سبزیان با اشاره به امکان استفاده از خدمات غیرحضوری در ایام شیوع کرونا افزود: اعضای کتابخانه ها جهت امانت کتاب می توانند با استفاده از طرح "کتاب موتوری" در قالب تماس تلفنی یا ارسال درخواست اینترنتی از راه های معرفی شده منابع مورد نظر خود را از کتابخانه درخواست و در منزل دریافت کنند.
وی ادامه داد: مدت تعطیلی کتابخانه ها به زمان عضویت اعضا افزوده شده و جرایم دیرکرد منابع امانت گرفته شده نیز در این مدت بخشوده خواهد شد.

از میان ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، هم اکنون هفت شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۴ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

۲١٤ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha