۲۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84467369
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

«کُنمبول» به صف منتقدان طرح برگزاری دوسال یک‌بار جام‌جهانی پیوست

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی(کنمبول) با انتقاد از ایده برگزاری دو سال یکبار جام جهانی، اعلام کرد که امکان تحقق چنین طرحی «بسیار پایین» بوده و بار عملا غیرممکنی را بر تقویم بین المللی فوتبال وارد می‌کند.

به گزارش ایرنا، موضع کنمبول در حالی اعلام شده است که فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) مطالعه خود را به منظور بررسی امکان پذیر بودن تحقق این طرح آغاز کرده است.

در این مطالعه که تحت هدایت «آرسن ونگر» سرمربی اسبق باشگاه آرسنال و رییس کنونی بخش توسعه بین المللی فوتبال در فیفا انجام می‌شود، پیشنهاد برگزاری دوسالانه جام جهانی را به موازات تورنمنت‌های قاره‌ای همچون جام ملت‌های اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کنمبول در بیانیه ای اعلام کرد: در شرایط کنونی، انطباق زمان، برنامه، موقعیت مکانی و آماده‌سازی کافی تیم‌ها و تعهدات مرتبط با برگزاری تورنمنت‌های بین‌المللی، همین حالا هم با پیچیدگی‌های زیادی روبرو بوده و با تغییر پیشنهادی، شرایط بیش از پیش دشوار خواهد شد. علاوه بر این، چنین تغییری کیفیت سایر تورنمنت‌ها اعم از بین‌المللی و باشگاهی را در معرض خطر قرار می‌دهد. کاهش فاصله زمانی میان جام‌های جهانی، هیچ توجیه ورزشی ندارد.

موضع کنمبول در حالی اعلام شده که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) طی روزهای اخیر مخالفت خود را با این طرح پیشنهادی اعلام کرده بود.

«الکساندر چفرین» رییس یوفا نسبت به تحریم نسخه دو سالانه جام جهانی از سوی کشورهای اروپایی هشدار داد.

بازیکنان اسبق و برجسته‌ای همچون «رونالدو» و «پیتر اشمایکل» از این ایده حمایت کرده اند اما «یورگن کلوپ» سرمربی آلمانی باشگاه لیورپول و «گرت بیل» ستاره ولزی رئال علاقه چندانی به این طرح ندارند. 

کنمبول بر این باور است که برگزاری دو سال یک‌بار جام‌جهانی می‌تواند به آشفتگی این تورنمنت انجامیده و کیفیت آن را کاهش داده و تصویر منحصربفرد آن را تحلیل ببرد.

سه کشور واقع در آمریکای جنوبی یعنی برزیل، آرژانتین و اروگوئه در مجموع ۹ بار جام جهانی را فتح کرده‌اند البته از سال ۲۰۰۲ و پس از قهرماین سلسائو در این تورنمنت، هیچکدام از این سه تیم ملی موفق به تصاحب این جام نشده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha