استاندار ایلام: عزیمت زوار اربعین به مرز مهران باید از مبدا کنترل شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: عزیمت کاروان‌های زوار اربعین به سمت مرز مهران باید از شهرهای مبدا کنترل شود و در استان نیز اجازه ورود به این کاروان ها در محورهای ورودی داده نشود.

به‌ گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست استانی ستاد کرونا با اشاره به ممنوعیت کنونی تردد در مرز مهران یادآور شد: برخی کاروان ها از شهرهای مختلف به سمت مرز مهران حرکت خود را آغاز کرده اند که باید در این زمینه نظارت کافی انجام شود.

وی اضافه کرد: با نزدیک تر شدن به اربعین حسینی حرکت کاروان های غیرمجاز به سمت مهران بیشتر شده که باید متناسب با این مساله کنترل و نظارت از سوی دستگاه های مختلف افزایش یابد.

استاندار ایلام در عین حال گفت: با وجود اینکه هنوز مجوز تردد زمینی زائران از سوی ستاد ملی کرونا و قرارگاه اربعین صادر نشده ولی باید در استان آمادگی لازم برای پذیرایی و خدمات دهی به زائران بازگشتی وجود داشته باشد.

نوذری تاکید کرد: تاکنون تنها مجوز هوایی عزیمت زائران به عتبات عالیات به تعداد ۳۰ هزار نفر صادر شده است اما در صورت افزایش تعداد زائران و از طرفی جوابگو نبودن ظرفیت تردد هوایی، امکان بازگشت زمینی زائران در مرزها از جمله مهران وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این زمینه تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط باید آمادگی لازم برای خدمات دهی به زائران را داشته باشند.

استاندار ایلام بیان کرد: در صورت اعلام صدور مجوز تردد زمینی در مرز مهران باید از همه ظرفیت ها برای خدمت دهی به زائران استفاده و امکانات لازم فراهم‌ شود که نیازمند کمک ملی در حوزه های مختلف بویژه حوزه بهداشت و درمان هستیم.

افزایش فعالیت مراکز تزریق واکسیناسیون ایلام به ساعت ۲۳

وی همچنین گفت: به منظور تسریع در روند واکسیناسیون، فعالیت مراکز تزریق واکسن این استان به ساعت ۲۳ افزایش یافت.

استاندار ایلام تاکید کرد: تاکنون انجام واکسیناسیون در ۲ نوبت صبح و عصر انجام می‌شد که فعالیت این مراکز سه شیفته خواهد شد.

نوذری با اشاره به اعمال محدودیت تردد خودرویی شبانه تا ساعت ۲۲ گفت: محدودیت های تردد در استان نیز باید اصلاح و تا ساعت ۲۳ افزایش یابد.

وی از رسانه های مختلف گروهی استان خواست در این زمینه اطلاع رسانی لازم را انجام تا پوشش واکسیناسیون در استان افزایش یابد.

استاندار ایلام همچنین از کاهش سن واکسیناسیون جامعه هدف در استان خبر داد و افزود: از امروز متولدان ۷۰ به قبل می توانند برای واکسن اقدام کنند.

نوذری همچنین بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در استان بویژه اصناف تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha