نیروهای قرآنی و نهضت‌سوادآموزی از مهر ماه استخدام می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: نیروهای قرآنی، نهضت سوادآموزی که دوره‌های مهارت آموزش را سپری کرده‌اند، از ابتدای مهر ماه استخدام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، ناصر سلیمانزاده روز شنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور با موضوع «پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید»، در خصوص ساماندهی نیروی انسانی افزود: در رابطه با به کارگیری «نیروهای قرآنی، نهضت سوادآموزی و ...»، بخشنامه‌ای تدوین شده که تا پایان همین هفته به استان‌ها ارسال خواهد شد.

سلیمانزاده ادامه داد: بر اساس این بخشنامه، تمام افرادی که «دوره های مهارت آموزش» را سپری کرده اند از ابتدای مهرماه استخدام خواهند شد.

وی افزود: افرادی که دوره‌های مهارت‌آموزی را تاکنون به پایان نرسانیده اند، پس از اتمام این دوره ها، به صورت پیمانی استخدام خواهند شد. همچنین دوره آموزشی افرادی که امسال موفق به کسب نمره حدنصاب در آزمون اول مردادماه ۱۴۰۰ شده اند، از اول مهرماه آغاز خواهد شد.

احکام فوق العاده ویژه معلمان صادر شد

سلیمانزاده خاطرنشان کرد: با تلاش های همکارانم در وزارت آموزش و پرورش، احکام «فوق‌العاده ویژه معلمان» با میانگین ۲۱ درصد صادر شد و به دلیل محدودیت‌هایی قانونی افزایش درصدها وجود نداشت. بسیاری از همکاران از ابتدای مهر ارتقای رتبه خواهند داشت و همکاران در مناطق و شهرستان ها بزودی احکام مربوط را صادر خواهند کرد.

رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: در برنامه ریزی ساماندهی نیروی انسانی، بکارگیری ۲۴ ساعت در هفته معلمان حق التدریس توصیه و تاکید می شود تا افرادی که در مرحله سوم یا چهارم دوره های مهارت آموزی را با موفقیت سپری می کنند، بلافاصله حکم استخدام آنها صادر شود.

وی درخصوص نیروی انسانی سازمان تعلیم و تربیت گفت: نیروی انسانی «سازمان تعلیم و تربیت» با تصویب تشکیلات تفضیلی آن تامین خواهد شد و در استان و شهرستان ها از ظرفیت کارشناسان بخش پیش دبستانی و غیردولتی کمک خواهیم گرفت.

سلیمانزاده تاکید کرد: در ضمن موضوع لایحه رتبه بندی معلمان همچنان در حال پیگیری است و به همکاران محترم توصیه می شود در صورت امکان و نیاز مناطق استمرار خدمت داشته باشند تا بتوانند از مزایای مربوط بهره مند شوند.

گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور با موضوع «پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید»، امروز در اردوگاه فرهنگی - تربیتی شهید باهنر برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha