۲۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84466960
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۳ دستگاه خودروی توقیفی رسوبی در زنجان ترخیص شد

زنجان - ایرنا - رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی تاکنون تعداد ۲۰۳ دستگاه خودرو در این استان ترخیص شدند.

سرهنگ محمدحسن خلجی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طرح ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی از ۱۸ خرداد ماه امسال در این استان آغاز شده است که با تصمیمات اتخاذ شده زمان این طرح تا ۱۸ مهرماه سالجاری تمدید شده است.

وی با بیان اینکه استقبال از این طرح چندان زیاد نیست و مشمولان بهتر است این فرصت را از دست ندهند، اظهار داشت: این طرح مشمول خودروهایی که بنا به دستور قضایی توقیف شده‌اند نمی‌شود و به منظور ترخیص آنها نیاز به دستور قضایی بوده و لازم است صاحبان آنها از طریق قانون عمل کنند.

خلجی با اشاره به اینکه خودروهای توقیفی قبل از ۹۹/۱۲/۲۹ مشمول طرح ترخیص می شوند به سن فرسودگی خودروها اشاره و تصریح کرد: سن خودروهای شخصی شامل "سواری، استیشن و سواری کار"، کامیون کشنده و انواع باربری و مسافری ۲۵ سال، سواری های دولتی، وانت، اتوبوس برون شهری و مینی بوس، میدل باس درون شهری و برون شهری دیزلی ۱۵ سال و سواری تاکسی استیشن ون و سواری کار، اتوبوس درون شهری دیزلی و موتورسیکلت ۱۰ سال در نظر گرفته شده است و خودروهایی که هیچ‌گونه سابقه‌ای در سامانه شماره‌گذاری پلیس ندارند از این خدمات مستثنی هستند.

وی، افزود: متقاضیان برای ترخیص خودروهای توقیفی در پارکینگ های پلیس می توانند به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند، گفت: به منظور ارایه سریع خدمات ناشی از این طرح به متقاضیان، هرگونه تشریفات اضافی حذف شده است و هزینه حمل و پارکینگ نیز با تعرفه سال ۹۴ محاسبه و دریافت خواهد شد.  

خلجی، اظهار داشت: امکان تقسیط جرایم رانندگی با اعطای فرصت یک ساله، امکان ترخیص برای متقاضیان فاقد گواهینامه و بیمه نامه شخص ثالث، هماهنگی با شرکت های بیمه برای ایجاد امکان بخشودگی جریمه دیرکرد، تمدید و تقسیط هزینه بیمه، ترخیص خودرو با ارائه مدارک مالکیت از سوی مالک یا نماینده قانونی وی در صورت نداشتن قبض پارکینگ، عدم الزام به تسویه عوارض شهرداری، طرح ترافیک و عوارض آزاد راهی ازجمله امتیازات این طرح است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha