۲۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 3145
کد خبر: 84466799
۰ نفر

برچسب‌ها

روند واکسیناسیون و کاهش موارد مرگ و میر در ساوه امیدوارکننده است

ساوه - ایرنا - سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده، روند مرگ و میر در میان افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند کاهش یافته است و این مهم در سایه افزایش مراکز تزریق و رویکرد مثبت شهروندان نسبت به تزریق واکسن حاصل شده است.

دکتر «محمود کریمی» روز شنبه در گفت‌ وگو با ایرنا، از شهروندان ساوجی و اهل زرندیه درخواست کرد که در صورتی که نوبت تزریق واکسن آنها فرا رسیده است، به مراکز تعیین شده مراجعه و خود را در برابر ویروس کرونا ایمن کنند.

به گفته او، در حال حاضر ۲۶۴ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های ساوه بستری هستند و با توجه به وضعیت فوق قرمز این شهرستان، لازم است شهروندان همچنان رعایت موازین بهداشتی را مدنظر قرار دهند تا بتوانیم با شتاب بخشی به فرایند واکسیناسیون و همراهی مردم، از این پیک سخت عبور کنیم.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه در عین حال میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان را ۳۵ درصد عنوان کرد و افزود: ساوه در آخرین رنگ‌بندی کرونایی کشور، در شرایط فوق قرمز قرار دارد و در حال حاضر علاوه بر بیمارستان های شهر، برای ارتقای خدمات رسانی به مبتلایان یک بیمارستان صحرایی نیز ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: مراسم و دورهمی های خانوادگی سبب افزایش آمار مبتلایان به کرونا در ساوه شده است و در این شرایطبرخی از مردم و اصناف توجه لازم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ندارند و برخی از آنها حتی به تذکر و یا برخورد قضایی نیز توجه نمی‌کنند.

دکتر کریمی ادامه داد: از شهروندان درخواست داریم در صورت فوت عزیزانشان به دلیل ابتلا به کرونا، از برگزاری مراسم خودداری کنند زیرا با توجه قدرت بالای شیوه گونه ویروس دلتا، نزدیکان متوفی نیز ناقل خواهند بود و شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع و ختم در معرض خطر ابتلا قرار خواهند گرفت.

در شهرستان های ساوه و زرندیه تاکنون ۳۰ هزار و ۳۱۴ نفر به کرونا مبتلا و بیش از ۵۰۰ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha