تلاش دموکرات‌ها برای قانونی کردن ۸ میلیون مهاجر غیرقانونی

تهران -ایرنا- دموکرات‌ها تلاش می‌کنند تا قانونی شدن اقامت هشت میلیون مهاجر غیرقانونی را به عنوان بخشی از لایحه مالیات و هزینه ۳.۵ تریلیون دلاری که از طریق کنگره ارائه می‌شود، لحاظ کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از ان بی سی نیوز، دموکرات‌ها مدت‌ها است در تلاشند تا به راه حل قانونی برای مساله مهاجران غیرقانونی آمریکا دست یابند که تاکنون با جمهوری‌خواهان به توافق نرسیده‌اند.

آنها بر این باورند که مهاجران برای اقتصاد ضروری هستند و برای ارائه وضعیت قانونی به چندین گروه از جمله افرادی که از بلایای طبیعی یا دست ساز بشر در کشور خود فرار کرده‌اند، کارگران مزرعه، کارگران مشاغل اساسی که در دوران همه‌گیری کمک کرده‌اند و کسانی که در کودکی به آمریکا آورده شده بودند، می‌کوشند.

یکی از دستیاران دموکرات‌ها که برای تنظیم این تبصره در لایحه بودجه فعالیت دارد، می‌گوید "نمی‌توانیم این بیماری همه‌گیر را بدون میلیون‌ها کارگر مشاغل اساسی و ضروری که شهروند نیستند، پشت سر بگذاریم و بدون انجام هر روز کارهای اساسی که در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان، در مزارع و محصولات زراعی انجام داده‌اند، نمی‌توانیم بهبود یابیم. "

اما پیشنهاد آنها ممکن است به لایحه مخارج هنگفتی که کنگره در حال نگارش آن است، وارد نشود. برای تصویب این لایحه، دموکرات‌ها از مجموعه خاصی از قوانین سنا استفاده می‌کنند که اجازه تصویب قوانین را با ۵۰ رای می‌دهد.

با توجه به اکثریت دموکرات‌ها در سنا، این به معنای آن است که آنها نیازی به جمهوری‌خواهان برای تصویب این طرح نخواهند داشت.

با این حال، این طرح فقط هزینه و مالیات مربوط به مهاجران را مجاز می داند و دموکرات‌ها در نهایت مجبور خواهند بود که شرایط را برای مهاجران واجد شرایط اعلام کنند.

دموکرات‌هایی که برای یافتن راه حلی برای این مساله هستند، معتقدند ارائه وضعیت قانونی به ۸ میلیون مهاجر غیرقانونی، در مدت ۱۰ سال بالغ بر ۱۳۹.۶ میلیارد دلار برای دولت هزینه در بر خواهد داشت.

در صورت تصویب این طرح، این گروه از مهاجران هم مشمول مزایایی چون یارانه‌های مراقبت بهداشتی کم هزینه، استرداد مالیاتی، غذا و برنامه سلامت کوکان می‌شوند.

ارائه وضعیت قانونی برای مهاجران بدون مدرک، به ویژه کودکان و کارگران مزرعه، اولویت اصلی دموکرات‌ها بوده اما پس از دو بار تلاش برای اصلاح جامع مهاجرت در ۱۵ سال گذشته، کنگره نتوانسته است به توافق برسد.

دموکرات‌ها که کنترل مجلس نمایندگان، سنا و کاخ سفید را در دست دارند، لایحه هزینه را تنها فرصت خود می‌دانند زیرا این لایحه می‌تواند با ۵۰ رأی به جای ۶۰ رأی سنا به تصویب برسد و به آنها اجازه می‌دهد بدون حمایت جمهوری‌خواهان این کار را انجام دهند.

تصویب این طرح و حل مشکل چندین ساله مهاجران غیرقانونی در آمریکا، می‌تواند موقعیت دموکرات‌ها را در انتخابات پیش رو، تقویت کند. 

https://www.nbcnews.com/politics/congress/democrats-haggling-get-immigration-changes-spending-bill-rcna۱۹۷۶

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha