ممنوعیت تردد زوار از مرز مهران و افزایش مرگ‌های کرونایی به هزار نفر

ایلام - ایرنا - هفته گذشته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام اعلام کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین ۲ کشور ایران و دولت مرکزی عراق و مصوبات ستاد مرکزی اربعین هیچگونه تردد زمینی در مرز مهران انجام نخواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، همچنین استاندار ایلام نیز با اشاره به در پیش بودن آیین اربعین حسینی، تاکید کرد: امکانات و زیرساخت‌های مرز مهران برای این ایام به هیچ‌وجه جوابگوی خدمات‌رسانی به زائران اربعین نیست.

به گفته مدیر فرودگاه شهدای ایلام نیز، جابجایی زائران اربعین به مقصد عراق از طریق فرودگاه استان ایلام انجام نمی‌شود و بنا به تصمیم ستاد اربعین و سازمان هواپیمایی کشور، فرودگاه شهدای استان ایلام برای جابجایی زائران اربعین انتخاب نشده است.

هفته گذشته استان ایلام میزبان مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور بود که از زیرساخت‌های منطقه آزاد تجاری مهران بازدید کرد و خبر داد که این منطقه سال ۱۴۰۱ بمنظور رونق و توسعه اقتصادی استان و کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز اعلام کرد: ثبت‌نام طلاب و دانشجویان این استان برای دریافت واکسن کرونا آغاز و در مجموع تاکنون ۲۴۱ هزار دز واکسن در استان ایلام تزریق شده است هر چند استقبال مادران باردار از تزریق واکسن پایین است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ۹۲ درصد افراد فوتی یا بستری‌های بدحال کرونا را کسانی تشکیل داده‌اند که واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند.

هفته گذشته آمار مرگ‌هایی کرونایی در استان ایلام از هزار نفر فراتر رفت و طبق آخرین رنگ‌بندی‌ها، شهرستان‌های ایلام، چوار، چرداول و آبدانان قرمز، ایوان، دهلران، ملکشاهی، مهران، دره شهر و هلیلان نارنجی و بدره و سیروان هم در وضعیت زرد قرار دارند.

استاندار ایلام: زیرساخت‌های مرز مهران برای اربعین امسال جوابگو نیست

استاندار ایلام با اشاره به در پیش بودن آیین اربعین حسینی و امکان برگزاری و تردد زائران از طریق مرز مهران گفت: امکانات و زیرساخت های این مرز برای این ایام به هیچ وجه جوابگوی خدمات رسانی نیست.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا استان اظهار داشت: با توجه به درگیری استان در زمینه‌ کرونا و خدمت رسانی به این بیماران تجهیزات درمانی و پزشکی استان بشدت محدود و جوابگوی ایام اربعین نیست.

استاندار: زیرساخت‌های درمانی ایلام قبل از اربعین تکمیل شود

استاندار ایلام خواستار تسریع در انجام واکسیناسیون استان شد و گفت: زیرساخت درمانی این استان باید قبل از برگزاری کنگره بزرگ اربعین باید تکمیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری در نشست ویدیو کنفرانسی ستاد ملی کرونا که به ریاست رییس جمهوری و با حضور استانداران سراسر کشور روز گذشته برگزار شد، اظهار داشت: در حالیکه بیشترین افزایش مبتلایان در مرداد ماه را تجربه کرده‌ایم، با اجرای محدودیت‌ها و برنامه ریزی بعمل آمده و اجرای دستور العمل ها، رعایت پروتکل ها به ۶۰ درصد افزایش یافته و اکنون با پشت سرگذاشتن پیک اوضاع رو به بهبود است.

جابجایی زائران اربعین از مرز هوایی ایلام انجام نمی شود

مدیر فرودگاه شهدای شهر ایلام گفت: جابجایی زائران اربعین به مقصد عراق از طریق فرودگاه استان ایلام انجام نمی شود.

جواد یگانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنا به تصمیم ستاد اربعین و سازمان هواپیمایی کشور، فرودگاه شهدای استان ایلام برای جابجایی زائران اربعین انتخاب نشده است.

معاون استاندار ایلام: تردد زمینی زوار از مرز مهران ممنوع است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: براساس تفاهم نامه بین ۲ کشور ایران و دولت مرکزی عراق و مصوبات ستاد مرکزی اربعین هیچگونه تردد زمینی در مرز مهران انجام نخواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز دوشنبه در نشست ستاد اربعین با حضور جمعی از مدیران استانی در شهرستان مهران اظهار داشت: مجوز حضور ۳۰ هزار نفر زائر ایرانی به عراق آنهم از طریق هوایی توسط سوی دولت عراق صادر شده و هر گونه تردد زمینی طبق مصوبه ستاد اربعین در این مرز ممنوع است.

پنج استان در پایانه مرزی مهران موکب دائمی ایجاد می کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: پنج استان کشور در فاصله نزدیک تا پایانه شهید سلیمانی شهرستان مهران موکب دائمی برای خدمات دهی به زوار اربعین ایجاد می کنند.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز دوشنبه در بازدید از پایانه شهید قاسم سلیمانی شهرستان مهران اظهار داشت: پنج هکتار بصورت مجزا در نزدیکی پایانه شهید سلیمانی بمنظور ایجاد موکب دائمی برای استان های که متقاضی هستند در نظر گرفته و برای هر استان سه هزار متر مربع در ستاد اربعین مصوب شده است.

منطقه آزاد مهران سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور از تصویب طرح جامع منطقه آزاد مهران خبر داد و گفت: این منطقه سال ۱۴۰۱ بمنظور رونق و توسعه اقتصادی استان و کشور به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا مومنی روز دوشنبه در نشست هماهنگی افتتاح مناطق آزاد مهران اظهار داشت: برای تصویب طرح جامع مهران تا پایان امسال باید کاربری زمین ها تعیین تکلیف شوند و مشخص شود هر کاربری چه مزایایی برای منطقه دارد.

۹۲ درصد متوفیان کرونا در ایلام واکسن تزریق نکرده‌اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیش از ۹۲ درصد متوفیان کرونا در این استان در سال جاری از بین افرادی هستند که واکسن تزریق نکرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه اظهار داشت: کمتر از هشت درصد متوفیان واکسینه شده‌ یک یا هر ۲ دوز واکسن را تزریق کرده اند.

فوتی های کرونا در ایلام از یک هزار نفر فراتر رفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: چهار فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در ایلام ثبت شد و مجموع فوتی های استان به هزار و ۲ نفر رسید.

دکتر محمد کریمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از فوتی های شبانه روز گذشته ۲ مورد مربوط به ایلام، یک نفر بدره و یک نفر مربوط به دهلران است.

۲۴۱ هزار دُز واکسن کرونا در ایلام تزریق شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲۴۱ هزار و ۴۳۳ دُز واکسن گروه‌های سنی و افراد واجد شرایط از ابتدای آغاز واکسیناسیون کرونا در سطح استان تاکنون انجام شده است‌.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در کارگروه رسانه ای استان ایلام اظهار داشت: چهار هزار و ۷۶۹ دُز واکسن کرونا در مرحله اول روزانه و ۲ هزار و ۷۳۱ دُز در مرحله دوم روزانه در سطح استان تزریق شده است.

استقبال مادران باردار ایلامی از واکسیناسیون ضعیف است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: متاسفانه استقبال مادران باردار این استان برای تزریق واکسیناسیون بسیار ضعیف است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در نشست استانی ستاد کرونا افزود: از مجموعه یک هزار و ۵۶۸ مادر باردار استان تاکنون تنها ۳۸۶ نفر برای واکسیناسیون اقدام کرده ند.

ثبت‌نام واکسیناسیون دانشجویان و طلاب آغاز شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان و طلاب ایلام آغاز  شد.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر شامگاه پنجشنبه در کارگروه رسانه ای استان ایلام اظهار داشت: دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور می‌توانند

به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با ورود کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه ثبت نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب کنند.

جمعیت بالای ۱۸ سال ایلام یک دز واکسن کرونا دریافت می کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همه جمعیت بالای ۱۸ سال این استان طی یک ماه تا ۱.۵ ماه آینده در صورت وجود واکسن کرونا حداقل یک دز دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در نشست قرارگاه استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: کل جمعیت بالای ۱۸ سال استان ۴۱۸ هزار نفر است که ۸۰ هزار نفر یک دز و ۱۵ هزار نفر نیز هر دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

خروج از افغانستان موجب تضعیف آمریکا در جهان شد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: خروج آمریکا از افغانستان موجب تضعیف و خواری آنان در جهان شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: آمریکا نتوانست پایگاه مستحکمی برای خود در کشورهای همسایه برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی درست کند و این فرار، اقتدار آمریکا را فروریخت.

۶۸ روستای در معرض خطر ایلام شناسایی شد

مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: بمنظور پیشگیری و کاهش وقوع حوادث و سوانح طبیعی، ۶۸ روستای در معرض خطر ایلام شناسایی شد.

به گزارش ایرنا، آیت قیصربیگی روز پنجشنبه در بازدید از روستاهای در معرض خطر شهرستان چرداول با حضور کارشناسان پژوهشکده سوانح طبیعی کشور اظهار داشت: ۶۸ روستا در معرض خطر استان در راستای ماموریت‌های مهم مدیریت بحران و در راستای پیشگیری، کاهش خطرات و سوانح طبیعی در مناطق آسیب پذیر استان شناسایی شدند

جمعیت ایثارگران ایلام‌ سه برابر میانگین کشور است

،استاندار ایلام گفت: استان ایلام با اختلاف زیاد بالاترین جمعیت ایثارگران اعم از شهید، جانباز، آزاده و رزمنده را در کشور دارد و جمعیت ایثارگران استان ایلام سه برابر میانگین کشور است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز پنجشنبه در نشست هماهنگی کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: در کشور به ازای هر یک هزار نفر هفت ایثارگر داریم اما در استان ایلام به ازای هر یک هزار نفر جمعیت ۱۷ ایثارگر وجود دارد.

انفجار منزل مسکونی در ایلام حادثه آفرید

مدیرعامل سازمان آتش نشانی ایلام گفت: انفجار در یکی از محلات شهر ایلام باعث مصدومیت یک نفر و همچنین بروز خسارت های مالی شد.

نصرت الله لطفی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه یک مرد به شدت مجروح و برای درمان بیشتر به بیمارستان منتقل شده است و ۱۱ نفر نیز توسط نیروهای آتش نشانی نجات یافتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha