مهمترین رویدادهای فرهنگی و هنری خراسان رضوی در هفته گذشته

مشهد-ایرنا- انتخاب روستای "برزنون" نیشابور به عنوان روستای دوستدار کتاب برگزیده کشور و آغاز به کار نگارخانه های مشهد از مهمترین رویدادهای فرهنگی و هنری هفته گذشته در خراسان رضوی بود.

هفته گذشته روستای "برزنون" بخش سرولایت از توابع شهرستان نیشابور خراسان رضوی از سوی جشنواره روستا و عشایر و دوستدار کتاب در بین ۲ هزار و ۵۰ روستای کشور به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور معرفی شد.

همچنین در هفته گذشته نگارخانه های مشهد کار خود را آغاز کردند که از آن جمله نمایشگاه گروهی "هایکو" با ارایه آثار نقاشی از ۱۶ نفر از هنرمندان مشهدی با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی گشایش یافت.

گشایش نمایشگاه گروهی نقاشی آبرنگ و آب مرکب تحت عنوان "لکه های رنگی" با آثاری از ۱۴ نفر از هنرمندان مشهدی در محل نگارخانه جامی از دیگر رویدادهای فرهنگی و هنری هفته گذشته بود.

جشنواره شعر تعاون به مناسب هفته تعاون با هدف توجه به ادبیات به عنوان یک ابزار قدرتمند برای معرفی تعاون و تعاونگران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از شاعران خراسان رضوی برگزار شد.

۲۷۳ نفر از هنرمندان نیشابوری با پیگیری خانه هنرمندان و انجمن هنرهای نمایشی آن شهرستان در برابر کرونا واکسینه شدند که از این حیث، نیشابور نخستین شهری در کشور بود که واکسیناسیون ۱۸ سال به بالای هنرمندان را آغاز کرد.

آیین نذر فرهنگی کتاب در گردش در شهرستان زبرخان با اهتمام انجمن کتاب پرواز سیمرغ و کمیته امداد امام خمینی (ع) زبرخان برگزار شد.

الهه خیرآبادی مروج برگزیده کشوری کتابخوانی در سال ۱۳۹۹ هفته گذشته درگذشت و معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیام تسلیتی منتشر کرد.

المیرا منشادی خبرنگار روزنامه شهرآرا هفته گذشته براثر ابتلا به کرونا درگذشت که به همین مناسبت معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام های تسلیت جداگانه ای منتشر کردند.

زمان برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی هفته انتهایی مهرماه امسال تعیین شد که تاکنون ۳۲ نفر نامزد این انتخابات شده اند و از این میان ۹ نفر برای هیات رئیسه، ۱۹ نفر برای هیات مدیره و چهار نفر به عنوان بازرس انتخاب می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha