پیام تسلیت وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت کمال اسلامی

تهران- ایرنا- محمد مهدی اسماعیلی به همراه پنج وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت کمال اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در پیام تسلیت محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: خبر درگذشت کمال اسلامی مایه تاسف و تاثر عمیق شد. دیروز در زیارت مضجع نورانی حضرت فاطمه معصومه (س)  و مسجد مقدس جمکران همراه ما بود و امروز جمعه در جوار رحمت الهی آرمیده است.

از خداوند متعال غفران و رحمت الهی برای آن عزیز، و صبر و شکیبایی برای خانواده گرامی و داغدارش مسالت داریم.

اسلامی متدین، نجیب، مهربان، آرام، فروتن و دلسوز بود

سید محمد حسینی معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی نوشت: درگذشت برادر متدین، نجیب، مهربان، آرام، فروتن و دلسوز آقای کمال اسلامی را که در دوران ۴ ساله مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نزدیک شاهد خدمات خالصانه و زحمات بی هیاهوی وی بودم، به خانواده ارجمند، همکاران و آشنایان آن مسافر آسمانی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از خداوند قادر متعال، مغفرت و رحمت واسعه برای آن عزیز و صبر و شکیبایی برای خانواده و دوستانش مسئلت می کنم.

اسلامی نمادی از وجدان کاری بود

سید عباس صالحی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیام خود آورده است: خبر درگذشت اسلامی خبری تلخ و سخت بود. آن مرحوم نمادی از وجدان کاری، نظم، پشتکار، ادب وتواضع  و مهربانی بود.

خاطرات فراموش نشدنی از دوران مصاحبت با ایشان برای من به یادگار مانده است. 

اسلامی سخت کوش، کم حرف و بی مدعا بود

سیدرضا صالحی امیری نیز در پیام خود آورده است: مرحوم اسلامی به‌معنای حقیقی یک انسان بافضیلت و بامعرفت بود سخت کوش، کم حرف، بی‌مدعا و دوست داشتنی از ناراحتی قلبی رنج می بردند و چند بار بستری شدند. روحش شاد و با اولیای خدا محشور باد.  

مرحوم اسلامی را فردی مؤمن یافتم

همچنین علی جنتی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیام خود آورده است: با نهایت تأسف و تأثر درگذشت همکار پیشین و گرامی ام جناب آقای کمال اسلامی را تسلیت میگویم. درطول نزدیک به چهار سال مصاحبت با او، آن مرحوم رافردی مؤمن، برخوردار از خصائص انسانی، پرتلاش و متواضع یافتم و ارتباط اینجانب با وی پس از دوران وزارت نیز همراه با صمیمیت و دوستی بود.

اسلامی با درست اندیشی و درستکاری شناخته می‌شد

احمد مسجدجامعی در پیامی آورده است: نیز فقدان زنده‌یاد کمال اسلامی از همکارانم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث تأسف و تأثر شد. درست اندیشی، درستکاری، سلامت و عزّت نفس، دقت و نظم او در خاطره من و همکارانِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماندگار است. مرحوم اسلامی، که با روحیه وظیفه شناسی شناخته می‌شد، نیروی باتجربه و مورد اعتماد وزرای ادوار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.  

به گزارش ایرنا،  پیام پنج وزیر سابق و وزیر مستقر  در کمتر از چند ساعت از انتشار خبر فقدانش نشان قدرشناسی متولیان فرهنگ این سرزمین از خادمی بی ادعا و انسانی شریف و وفادار است.

زنده یاد کمال اسلامی از کارکنان قدیمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که طی دوره‌های اخیر سابقه همراهی با وزرای این وزارتخانه را داشته است.

"اسلامی" دوران طولانی و مستمر مدیریت در عرصه های فرهنگی و هنری، در کنار اقدامات تاسیسی، نظام بخش و خلاقانه در این حوزه، او را به مدیری توانمند، کاربلد و کارآمد و مورد وثوق و احترام اصحاب فرهنگ و هنر بدل کرده بود."

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha