جشنواره ملی تئاتر مرصاد باعث روشنگری و بصیرت افزایی می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - امام جمعه اسلام آبادغرب با بیان اینکه جشنواره ملی تئاتر مرصاد باعث روشنگری و بصیرت افزایی می‌شود، گفت: این جشنواره فرصتی مناسب برای شهرستان و حتی استان به حساب می آید و نیازمند اعتبارات ملی است.

حجت الاسلام سید «روح الله زمانی‌موسوی» روز دوشنبه به ایرنا افزود: وجود یک جشنواره ملی امتیاز بسیار خوبی برای شهرستان و استان محسوب می شود به ویژه در ارتباط با مرصاد که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند و فرمودند نباید اجازه بدهیم جای شهید و جلاد عوض شود.

وی اظهار داشت: در سال ۶۷ و قبل از آن عده ای دستشان به خون مردم و رزمندگان آغشته شده بود و امروز جریاناتی به دنبال تطهیر آنها هستند که نباید این اجازه را بدهیم.

حجت الاسلام زمانی تصریح کرد: یکی از اقدامات مثبتی که در مقابل جریانات رسانه ای که به دنبال تطهیر و مظلوم جلوه دادن منافقین هستند برگزاری جشنواره ملی تئاتر مرصاد است که می تواند ظرفیت خوبی برای روشنگری و بصیرت افزایی باشد.

امام جمعه اسلام آبادغرب تصریح کرد: حضور هنرمندان از سراسر کشور امتیاز خوبی برای شهرستان اسلام آبادغرب می تواند به وجود آورد و در کنار آن برکات زیادی از جمله رفع برخی از آسیب ها و فضای نشاط فرهنگی و حتی گردشگری برای شهرستان داشته باشد.

استفاده از همه ظرفیت ها برای برگزاری جشنواره

وی افزود: نظیر این جشنواره در خوزستان و کردستان و برخی نقاط دیگر کشور هم برگزار شده و انتظار می رود در دولت جدید اعتبار ویژه به این جشنواره اختصاص پیدا کند.

حجت الاسلام زمانی‌موسوی افزود: در شورای فرهنگ عمومی شهرستان و استان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا جشنواره بتواند به شکل مناسب و کیفی برگزار شود.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آبادغرب در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه عملیات غرور آفرین مرصاد گفت: باید از همه ظرفیت های لازم برای برگزاری مناسب جشنواره ملی تئاتر مرصاد استفاده کرد.

وی افزود:  بهره گیری از ظرفیت نماینده مجلس شورای اسلامی؛ چهره های شناخته شده هنری و ظرفیت نخبگان  در سطوح مختلف می تواند به کمیت و کیفیت جشنواره کمک کند.

 امام جمعه شهرستان اسلام آباد غرب با تأکید بر لزوم هماهنگی های بیشتر بین ادارات و نهادها در سطح شهرستان و استان، گفت: استفاده از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی استان نیز می تواند به جایگاه جشنواره کمک کند.

 وی تصریح کرد: باید از ظرفیت هنرمندان برجسته کشوری در جشنواره استفاده کرد.

دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد آبان ماه امسال در چهار بخش صحنه‌ای، خیابانی، نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی بصورت رقابتی در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha