۱۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84466279
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۰۰ هزار دُز واکسن در سقز تزریق شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت سقز با بیان اینکه روزانه در شهرستان سقز ۲ هزارو ۵۰۰ دُز واکسن تزریق می شود گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار دُز واکسن در سقز تزریق شده است.

پروین خسرو پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نوبت اول ۸۵ هزارو ۷۲۹ دُز و در مرحله دوم هم ۲۶ هزارو ۶۵۷ دُز واکسن به گروهای هدف تزریق شده است.

وی افزود: در حال حاضر سه مرکز تجمیعی در سالن ورزشی شهید کاظمی واقع در بلوار انقلاب، سالن شهید فهمیده در منطقه سیلو در خیابان ۳۲ متری و مرکز سوم هم در دانشگاه آزاد واقع در میدان مکریان، ورودی از سمت سنندج در حال واکسنه کردن مردم هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به واکسیناسیون افراد با سن بالا، آمار مرگ و میر در این سنین کم شده است و امیدواریم تا سه ماه آینده همزمان با سراسر کشور روند واکسیناسیون را در سقز به اتمام برسانیم و موفق شویم زنجیره ویروس منحوس کرونا را قطع کنیم.

خسروپور یادآور شد: در حال حاضر ۱۱ تیم کار واکسیناسیون گروهای هدف در شهر سقز را انجام می دهند و قرار است ۲ تیم دیگر را نیز اضافه کنیم تا روند واکسیناسیون سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس مرکز بهداشت سقز افزود: روزانه در شهرستان سقز ۲ هزارو ۵۰۰ دوز واکسن تزریق می شود و امیدواریم این روند را روزانه به سه هزار و حتی بیشتر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه سیستم نوبت دهی را در مراکز واکسیناسیون راه اندازی کرده ایم گفت: با این کار هم افراد معطلی بسیار کمی در مراکز دارند و هم از اعتراض افرادی کم حوصله هستند نیز کاسته ایم.

 خسرو پور تاکید کرد: اگر واکسن به موقع در دسترس باشد، امیدواریم تا سه ماه آینده روند واکسیناسیون را در این شهرستان به اتمام برسانیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha