امام‌جمعه یزد:دولت با منع واردات کالا امور را برای خودکفایی مدیریت کند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: دولت با قطع وابستگی اقتصاد ایران به خارج از کشور در بخش‌ های مختلف از واردات بی‌رویه کالاها جلوگیری و امور را برای خودکفایی مدیریت کند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد افزود: واردات بدون برنامه به کشور موجب وابستگی بیشتر به خارج و عاملی در جلوگیری از شکوفایی ظرفیت‌های علمی جوانان و پرورش آنهاست.

وی ادامه داد: ادامه تحریم‌های ظالمانه دشمنان در ۴۲ سال گذشته هرچند برخی فشارها را بر کشور و مردم سخت تر  کرد ولی موجب شکوفایی استعدادها و ساخت برخی وسایل و خودکفایی در عرصه های مختلف اقتصادی، صنعتی ،نظامی و علمی شد.

خطیب جمعه یزد اظهار کرد: هم‌اکنون به برکت پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه به نیروها و ظرفیت‌های داخلی شاهد تحول و موفقیت در بیشتر بخش‌های  مورد نیاز جامعه و مردم هستیم .

به گفته ناصری دولت جدید و شخص رییس‌جمهوری باید با همکاری نخبگان، جوانان و مسئولان زمینه خودکفایی و قطع وابستگی به خارج از کشور را بیش از گذشته فراهم کنند که این مورد از جمله موضوع ملی و اساسی است .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد بیان کرد: دولتمردان از ظرفیت جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان برای خودکفایی کشور در همه عرصه‌ها به جدی اقدام کنند.

ناصری در ادامه به جنگ اقتصادی و فرهنگی همه جانبه دشمنان علیه انقلاب اشاره کرد و بینش و بصیرت آحاد مردم مومن و مسئولان را برای خنثی‌کردن اهداف استکبارجهانی خواستار شد.

استاد درس خارج حوزه علمیه یزد با اشاره به افزایش قیمت کالا و تورم که فشار زیادی به مردم تحمیل کرد، گفت: باید دولت برای کنترل قیمت‌ها به جد اقدام کند و از افرادی که فقط به دنبال سود بیشتر هستند از سوی نهادی ذی ربط بر فعالیت آنها نظارت بیشتری داشته باشد.   

امام جمعه یزد در خصوص حوادث افغانستان هم اظهار کرد: دولت ایران تاکنون در موضوع افغانستان خوب عمل کرده و باید دولتی فراگیر در آن کشور تشکیل شود، باید مواظب توطئه‌های آمریکا و استکبارجهانی در منطقه و در خصوص این کشور  باشیم.  

نمازجمعه در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت استان یزد اقامه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha