۱۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 5210
کد خبر: 84466202
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه شهرهای ابرکوه ، بهاباد و مهریز

یزد- ایرنا - حرکت قافله نور از کربلا تا مدینه سفر امید به آیندگان بود ،حضور آمریکا در جهان به نفع هیچ کشور و ملتی نیست و دولت سیزدهم در انتخاب مدیران دقت کند، از جمله محور سخنان امروز امامان جمعه شهرهای ابرکوه، بهاباد و مهریز در استان یزد است.

امام جمعه ابرکوه گفت: حرکت قافله نور از شهر مدینه به سرزمین کربلا سفر به سوی مرگ بود، امّا مرگی آگاهانه و انتخابی به نام شهادت و سفر بازماندگان این قافله از کربلا تا مدینه سفر امید و نوید به آیندگان بود .

به گزارش ایرنا ، حجت اسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به پایان ماه محرم و برگزاری بخش اوّل سوگواری مسلمانان جهان افزود: با شروع ماه صفر، بخش دوّم سوگواری‌ها در مصائب آل اطهر فرا رسید،زیرا ،حادثه کربلا و ماجرای اربعین عامل تحوّل در جامعه شد و نورامید را در دل های مردم تاباند .

وی بابیان اینکه ظاهر حادثه کربلا شکست نظامی امّا باطن این قضیه پیروزی معنوی بود، اظهارکرد: ظاهر حادثه کربلا پیروزی شمشیر بود ، امّا باطنش پیروزی خون بر شمشیر و پیروزی حق بر باطل بود .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تاکید کرد: امید، موتور محرکه و قطب نمای حرکت حق است که در ماجرای عاشورا و اربعین به وضوح دیده می‌شود و حتّی یک سخن و یا روحیه ناامیدی در این جریان یافت نشد بلکه همه زیبایی  و امید بود .

حسینی ادامه داد: امّا دل های آلوده به گناه ما شنونده بسیاری از این پیام‌ها و گیرنده درس های عزّت بخش مکتب اهل بیت (ع) نیست و علّتش هم این است که در کشور ، ما انقلاب کردیم ، امّا سرنوشت انقلاب را عوامل انحراف و نفوذی در دهه های گذشته به دست گرفتند .

خطیب جمعه ابرکوه همچنین با اشاره به اوضاع کنونی افغانستان افزود:  مجموعه ای با سابقه دهشت افکنی(تروریستی) و اندیشه منجمد ، افغانستان و کابل را تصرف می کند و خود را حاکم می داند ، امّا در نخستین اقدام جایگاه وزارتی برای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل می‌دهد .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

بهاباد

 امام جمعه موقت بهاباد هم  ، فرار نیروهای آمریکایی و سقوط دولت‌ کابل را درس عبرتی برای کشورها و دولتمردان وابسته به آن کشور بر شمرد و گفت: حضور  شیطان بزرگ به نفع هیچ کشور و ملتی در جهان نیست.

حجت الاسلام محمد علی اخوان بهابادی در خطبه های نماز جمعه این هفته به خروج آمریکا از افغانستان و به قدرت رسیدن گروه طالبان در این کشور همسایه اشاره کرد و افزود: آمریکا در افغانستان با شکست روبرو شد و این موضوع در تاریخ آن کشور ثبت می شود و ادامه جنگ و حضور نظامی را به نفع خود می دید و برای کشورها و سایر ملت ها  دلسوزی نمی کرد .

امام جمعه موقت بهاباد بابیان اینکه ملت ایران در برابر زیاده خواهی آمریکا هرگز سرخم نکرد و تسلیم نشد ، افزود : ایران اسلامی در برابر همه دشمنان ایستاده است.

اخوان بهابادی با بیان اینکه امروز جنگ افروزی های آمریکا باید درس عبرتی برای همه کشورها ،ملت ها و افرادی که دم از آمریکا می زنند، باشد ،گفت : باید این افراد به حضور آمریکا متکی نباشند و دل خوش نکنند زیرا حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا به نفع هیچ کشور و ملتی نیست .

رییس حوزه علمیه بهاباد در ادامه با تاکید بر اینکه همه ملت ها با درک درست صحنه امروز افغانستان متوجه می‌شوند که ایستادگی در مقابل قدرت‌های بزرگ نتیجه اش پیروزی و در مقابل شکست اشغالگران است ، اضافه کرد: وقایع افغانستان نشان داد که پیروزی و شکست به دارایی ،امکانات و سلاح نیست بلکه به اراده‌های محکم حاضر در میدان بستگی دارد.

اخوان بهابادی همچنین وقایع و رخدادهای افغانستان را عبرت بزرگی برای اروپایی‌ها دانست و افزود: آن‌ها نیز بدانند که دنباله روی از آمریکا، ارمغانی جز ذلت و خفت ندارد.

امام جمعه موقت بهاباد با تاکید بر واکسیناسیون مردم بهاباد علیه بیماری کووید ۱۹ گفت : مردم به شایعه های  فضای مجازی توجه نکنند و هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند .

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه با تزریق واکسن شاهد مرگ و میرهای کمتری در کشور و شهرستان هستیم افزود : تزریق واکسن تنها راه در اماندن از ویروس کرونا و مرگ ومیر است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید شیوه‌ نامه‌های بهداشتی را به صورت حداکثری رعایت کنند، ادامه داد: در مجالس حسینی تمامی امور بهداشتی باید رعایت شود و مساعدت‌های معیشتی در اختیار مردم آسیب ‌دیده قرار گیرد.

اخوان با ابراز تاسف از اینکه بهاباد در استان یزد رتبه پایین تری نسبت به ۱۰ شهرستان دیگر دارد از مردم خواست با ستاد مقابله باکرونا همکاری کنند و با تزریق واکس موجب کاهش کرونا و مرگر و میر شوند .

سالروز شهادت حضرت رقیه ، ورودکاروان اسیران کربلا به شام و برپایی مجالس عزاداری در ماه صفر و نشانه های ظهور امام زمان ( عج ) از جمله موضوع هایی بود که مورد بحث امام جمعه بهاباد قرار گرفت .

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد درفاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قراردارد.

مهریز 

امام‌جمعه مهریز با اشاره به اهمیت حضور افراد کارآمد ،انقلابی و جهادی در عرصه مدیریت گفت: دولت سیزدهم در انتخاب مدیران از صدر تا ذیل بر اساس شرایط کشور، نیاز مردم و جامعه به خصوص لحاظ کردن روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و کارآمدی دقت کند.  

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهریز افزود: زمان آزمون و خطا در انتخاب مدیران گذشته و باید دولت با دقت و بررسی عملکرد و توانایی افراد، وظایف خود را انجام دهد.

وی ادامه داد: انتظار آحاد مردم ولایی و انقلابی از دولت جدید و شخص رییس‌جمهوری این است که از وجود افراد توانمند، پاک‌دست، فسادستیز، مردمدار، شجاع، عدالت‌محور و فعال استفاده کند.

امام‌جمعه مهریز اظهار کرد: دولت باید فارغ از مسایل حزبی و گروهی که نیت برخی افراد است فقط با در نظر گرفتن منافع و مصالح مردم و کشور نسبت به انتخاب مسئولان اقدام کند.

محی‌الدینی تصریح کرد: راه برون رفت از مشکل  اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو همکاری دولت، مجلس ، همراهی قوه قضاییه و وجود مدیرانی انقلابی و فسادستیز است .

وی تصریح کرد: مدیران باید بر اساس شرایط هم‌اکنون تمامی تلاش خود را برای حل مشکل اقتصادی و معیشتی و همچنین ارتقای فرهنگی و دینی مردم و جوانان مدنظر به کار گیرند.

امام‌جمعه مهریز بیان کرد: اعتمادسازی و امیدآفرینی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان و دولت جدید و مجلس انقلابی است، باید این هدف مهم محقق شود.

وی اظهار کرد: باید برای ایجاد تحول قوی در کشور در بخش‌های مختلف بر اساس اهداف نظام، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری  تلاش فراگیر در کشور صورت گیرد.

امام‌جمعه مهریز گفت: اگر مسئولان همانند شخص رییس‌جمهوری بدون واسطه در میان مردم و محرومان حاضر شوند و مسایل جامعه را بررسی کنند قطعا شاهد  تحول و رفع بیشتر معضل جامعه  خواهیم بود.

محی‌الدینی یادآور شد: هم‌اکنون رییس‌جمهوری بدون تشریفات با کمال صداقت، اخلاص و ایمان در مناطق استان‌های محروم حاضر می شود  و مسایل مردم را از نزدیک مشاهده و بررسی می کند.

وی گفت: این رویه و الگوی بی‌بدیل باید به عنوان نمونه بارز نقشه‌راه مدیران در رده‌های مختلف اجرایی برای بررسی مسایل و خدمت به مردم و نیازمندان جامعه قرار گیرد.

                 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha