هیچ مجوزی برای برپایی ایستگاههای صلواتی در مشهد صادر نشده است

مشهد- ایرنا- مدیر گروه بهداشت سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه در ماههای محرم و صفر هیچ مجوزی برای برپایی ایستگاه‌ها و موکب‌های صلواتی صادر نکرده است و ایستگاههای دایر، غیر مجاز فعالیت می کنند.

علی‌اصغر حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رعایت پروتکلهای بهداشتی در ایستگاههای صلواتی با توجه به توزیع نذری، پذیرایی و ازدحام جمعیت امکان‌پذیر نیست.
وی ادامه داد: با توجه به شروع دهه اول ماه صفر شاهد برپایی برخی موکبهای صلواتی در شهر مشهد هستیم که بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برپایی این موکبها ممنوع است.
مدیر گروه بهداشت سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نظارت بر فعالیت هیاتهای مذهبی و موکبهای صلواتی بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و در عین حال دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بر عملکرد و نحوه رعایت پروتکلهای بهداشتی در این اماکن نظارت دارد.
حسنی افزود: طرح تشدید نظارت‌ بر عملکرد هیاتهای مذهبی قبل از آغاز ماه محرم شروع شده است و در این مدت تعدادی از هیاتهای متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی به سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری و دادستانی معرفی شده‌اند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ظهر روز چهارشنبه تا ظهر دیروز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶ هزار و ۸۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و سه هزار و ۶۳۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به پنج میلیون و ۲۳۷ هزار و ۷۹۹ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۲ هزار و ۹۳۵ تن رسید.

تا کنون چهار میلیون و ۴۸۱ هزار و ۸۱۴ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

هفت هزار و ۴۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانها هم تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha