سرکنسول ایران در کراچی: خبرنگاران پل‌های دوستی میان ملت‌ها هستند

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» پاکستان با بیان اینکه رسانه‌های دو کشور می‌توانند نقش بسیار مهمی در تقویت روابط و توسعه همکاری‌های متقابل ایفا کنند، گفت: خبرنگاران پل‌های دوستی میان ملت‌ها، ترویج فرهنگ و تحکیم ارتباطات دوجانبه هستند.

به گزارش امروز (جمعه) ایرنا، دیدار اعضای بنیاد غیردولتی رسانه‌های چاپی و الکترونیکی پاکستان در شهر کراچی مرکز ایالت سند با «حسن نوریان» سرکنسول کشورمان برگزار و طرفین درخصوص  راه‌های تقویت همکاری‌های رسانه‌ای میان دو کشور همسایه تبادل نظر کردند.

در این دیدار تاکید شد که شیوع ویروس کرونا رویکرد عمومی را از رسانه‌های چاپی به رسانه‌های دیجیتالی و الکترونیکی تغییر داده است.

سرکنسول ایران در تبادل نظر با روزنامه نگاران پاکستانی اظهار داشت که راه‌های تقویت روابط دوجانبه ریشه در اشتراکات تاریخی، فرهنگی، مذهبی و زبان دارد و باید منجر به گسترش همکاری‌های متقابل تجاری، سرمایه گذاری، ارتباطات و مدیریت مرزها برای توسعه اقتصادی شود.

نوریان در ادامه به نقش مهم رسانه‌های ایران و پاکستان برای تقویت جایگاه دو کشور، ترویج فرهنگ و انعکاس صدای مشترک علیه تحرکات دشمنان مشترک به ویژه محکومیت پدیده اسلام هراسی اشاره کرد و گفت: همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه اقدامات ضداسلامی، افراط گرایی و خشونت به نام مذهب، قابل ستایش است.

سرکنسول ایران در کراچی اظهار داشت: نقش رسانه‌ها پلی است بین توسعه و ثبات کشورها. رسانه‌ها نقش مهمی در تقویت فرهنگ دو ملت برادر ایران و پاکستان و گسترش روابط آن‌ها دارند.

وی با اشاره به اقدام هماهنگ و سازنده ایران و پاکستان برای افتتاح دو مرز رسمی جدید در ماه‌های گذشته، تاکید کرد: فعالیت گذرگاه‌های جدید در مرزهای مشترک ضمن تسهیل آمد و رفت شهروندان، تجارت دوجانبه و ارتباطات مردمی را گسترش می‌دهد.

نوریان افزود: ایران آماده صادرات محصولات پتروشیمی به پاکستان در قالب تجارت تهاتر و واردات برنج، گوشت و سایر محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی از همسایه شرقی خود است.

سرکنسول ایران در کراچی: خبرنگاران پل‌های دوستی میان ملت‌ها هستند

در این جلسه مسوولان بنیاد غیردولتی رسانه‌های چاپی و الکترونیکی پاکستان نیز گفتند: ما باید به صورت مشترک تلاش کنیم تا پل دوستی مستحکم میان دو کشور برقرار شود و تبادل اطلاعات میان دو طرف بیش از پیش افزایش یابد.

روزنامه نگاران پاکستانی افزودند: باید بسترهای لازم جهت شناخت بیشتر ملت‌های ایران و پاکستان از یکدیگر و تبیین دستاوردهای دو کشور در حوزه‌های مختلف فراهم شود.

سفیر ایران در پاکستان نیز اواخر مردادماه امسال در نشست با دست اندرکاران تلویزیون ملی پاکستان (PTV) شامل مدیرعامل، دبیر خبر، مجری و خبرنگاران ارشد این شبکه، توسعه ارتباطات مردمی میان دو کشور همسایه را لازمه شکوفایی روابط دو کشور برای رسیدن به اهداف مشترک دانست و ضمن مهم برشمردن جایگاه رسانه‌های ایران و پاکستان، گفت: باید جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و تصویر واقعی خود را به مردمان یکدیگر منعکس کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha