رییس جمهوری: حل مشکلات به اولویت‌بندی و کار میدانی نیاز دارد

بیرجند - ایرنا - رییس جمهوری گفت: مشکلات کشور حل خواهد شد و در این زمینه باید اولویت‌بندی و کار میدانی کرد.

به گزارش ایرنا آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در آغاز سفر به خراسان جنوبی در جمع مردم شهرستان طبس در حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) افزود: به لطف خدا و ائمه اطهار (ع) و اخلاص مردم و مخلصان و خانواده معظم شهدا گشایش‌هایی ایجاد می‌شود و می‌بینیم که خداوند متعال مثل همیشه عنایتش را شامل حال ما می‌کند و اگر شاکر نعمت‌های خداوند متعال باشیم، مشکلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.

وی گفت: نیاز دارد اول به شناخت مشکل و مسئله‌شناسی، دوم شناخت راهکارهای برون رفت از مشکلات و حل مسئله، سوم تعیین اولویت‌ها که چه مواردی اولویت دارد و چهارم به عزم و اراده جدی برای کار میدانی و اقدام و عمل که همه اینها به اعتماد عمومی و مشارکت عمومی و در یک کلمه به افزایش سرمایه اجتماعی در کشور تبدیل می‌شود.

رییس جمهوری خطاب به مدیران و دست اندرکاران حاضر در جمع تاکید کرد: هر فعل شما و هر اقدام‌ شما در جهت گره‌گشایی از کار مردم و زندگی مردم به افزایش اعتماد به کارآمدی نظام و نظام اداری کشور تبدیل می‌شود و این پشتوانه بسیار ارزشمند است.

 فعال شدن ظرفیت‌های معدنی در دستور کار است

وی با تاکید بر اینکه فعال شدن ظرفیت‌های معدنی خراسان جنوبی در دستور کار قرار دارد افزود: وزیر صمت همراه دولت در این سفر هستند که بررسی‌های مقدماتی را انجام دادند و در این سفر هم برخی کارها را دنبال می‌کنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه وضعیت شهرستان طبس به گونه‌ای است که محصول چهار فصل دارد اضافه کرد: در این شهرستان هم خرما و هم محصولات سردسیری به عمل می‌آید و این یک ویژگی و مزیت است که می‌تواند محصولات مختلف استراتژیک کشاورزی داشته باشد و زمین در طبس فراوان است و این موضوع یک مزیت است.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از پهناورترین استان‌های کشور به لحاظ سرزمینی و شهرستان طبس هم همین گونه است گفت: این مکان خوبی است که باید روی آن برنامه‌ریزی شود.

رییس جمهوری عنوان کرد: به جوانان خراسان جنوبی و طبس می‌گویم که امروز دولت آمادگی دارد در خدمت شما و صاحب نظران دانشگاهی باشد و مسائل را دنبال می‌کند.

وی افزود: شهرستان طبس وضعیت اقتصادی گردشگری دارد که می‌تواند فعال و هم باعث اشتغال و هم باعث رونق شود که فرمودند سالانه ۱۰ میلیون زائر مرجع نورانی امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) است.

رییس دولت سیزدهم گفت: راه‌های شهرستان در دستور کار قرار دارد و وزیر راه و شهرسازی از قبل وضعیت راه‌های خراسان جنوبی را بررسی کردند و حتما در این سفر هم موضوع راه‌ها را دنبال خواهد کرد.

وی اظهار داشت: ارتقای وضعیت اقتصادی، معادن و کشاوزی و راه‌های منطقه دست توانای شما مردم را می‌خواهد.

سفرهای استانی بدون تشریفات معمول انجام می‌شود

آیت الله رئیسی افزود: افتخار دارم نمایندگی مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری را دارم و با مردم و عزیزان این منطقه آشنایی داریم، مسائل این منطقه و خراسان جنوبی که اولویت‌داراست، ان شاء الله در این سفر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی گفت: در این سفر و سفرهای دیگر که در واقع بدون تشریفات معمول انجام می‌شود، به دنبال این هستیم که وقت مردم کمتر گرفته شود و بتوانیم اصل کار را دنبال کنیم.

وی عنوان کرد: حضور ما و دوستانمان بدون تشریفات در استان‌ها برای این است که از نزدیک با مسائل آشنا شویم و اولویت‌ها را مشخص و برای رفع مشکلات با اولویت دست به اقدام و عمل شویم.

رئیس جمهوری افزود: بنای ما این است که با فعل ماضی با مردم سخن بگوییم، یعنی اعلام کنیم این اقدامات انجام شد، "می‌شود" زیاد گفته شده و نمی‌خواهیم خیلی به می‌شودها اتکا کنیم ولی آنچه برنامه دولت است را دنبال می‌کنیم.

آیت الله رئیسی گفت: با این حجم بالای نیروی انسانی کارآمد در استان خراسان جنوبی که داریم، خودشان می‌توانند مظهر خیلی از خلاقیت‌ها و ابتکارات باشند و گره‌ها را بگشایند.

وی گفت: خداوند متعال به ما توفیقی دهد که بتوانیم با اخلاص در خدمت مردم باشیم تا گره‌ها از زندگی مردم به لطف پرورگار گشوده شود.

رییس جمهوری ادامه داد: در استان خراسان جنوبی ظرفیت‌های معدنی بسیار خوبی وجود دارد که فعال شدن آن به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور و منطقه کمک می‌کند.

وی گفت: در خراسان جنوبی ظرفیت‌های خوبی مانند معادن را داریم که می‌تواند فعال شود و به صورت عام و به صورت خاص در طبس ظرفیتی خوب است.

آیت الله رئیسی بیان کرد: بخشی از این ظرفیت فعال و بخشی غیرفعال است که اگر فعال و موانع موجود رفع شود، باعث رونق تولید و اشتغال در کشور و منطقه می‌شود.

وضعیت امروز طبس و خراسان جنوبی با گذشته قابل مقایسه نیست

وی گفت: من در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و زلزله طبس در دوره جوانی به شهر طبس سفر داشته‌ام و چند شب در این منطقه ماندیم.

نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در جریان خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، شهید صدوقی و مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند که ما به عنوان طلبه با جمعی از طلبه‌ها برای کمک به مردم زلزله‌زده آمدیم.

وی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی هم در این منطقه و هم در خراسان جنوبی انجام شده و هیچ شهر، بخش و روستایی شرایط قبل را ندارد.

آیت الله رئیسی گفت: به برکت انقلاب اسلامی چهره شهرها، بخش‌ها و استان عوض شده و آنچه امروز می‌بینید و تصاویر آن نیز موجود است قابل مقایسه با قبل نیست.

وی افزود: جوان‌ها می‌توانند تصاویر وضعیت اول انقلاب و امروز را ببینند که کاملا چهره شهر و روستا عوض شده و این از برکت تلاش جهادگران و مجاهدانی بوده که برای توسعه و آبادانی کار کرده‌اند.

رییس جمهوری گفت: با همه تلاش‌ها برخی مشکلات شهرستان که امام جمعه نیز اشاره کردند، در ادامه مسیر نماینده مجلس نیز نکاتی درخصوص ظرفیت‌های این منطقه بیان کردند و اینجا کمبود نزولات آسمانی را داریم که این کمبود و تهدید را می‌توان تبدیل به فرصت کرد.

وی افزود: مردم نشان دادند که می‌توانند کمبودها و مشکلات را به فرصت‌ها تبدیل کنند.

آیت الله رئیسی بیان کرد: برای بنده باعث خوشحالی است که در جمع مردم عزیز، صبور و مقاوم این شهرستان و مردم خراسان جنوبی حاضر شدم؛ مردمی که نشان دادند در همه صحنه‌ها که نیاز باشد حاضرند و با همه وجود و امکانات و داشته‌های خودشان مال و فرزند خود را برای دفاع از انقلاب و نظام و ارزش‌ها می‌دهند.

وی گفت: تاریخ مبارزات مردم در این خطه را کسانی که بررسی می‌کنند، می‌بینند که در راه ولایتمداری همراه با صبر، ایثار، شهادت، از خودگذشتگی و در پرتو خداخواهی است و در موضوع کرونا مردم بسیار خوب عمل کردند.

رییس جمهوری امروز در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (جمعه) در سفر یکروزه بدو ورود به فرودگاه طبس از سوی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

تعدادی از اعضای هیات دولت و وزیران از جمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهور و معاون اجرایی رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کنند.

دیدار با مردم و بازدید از معادن پروده طبس از برنامه‌های آیت الله رئیسی در سفر به این شهرستان است و رییس جمهوری پس از آن به بیرجند مرکز استان می‌رود.  

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha