تزریق واکسن کرونا در میاندوآب‌ از ۸۰ هزار دُز فراتر رفت

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: تاکنون ۸۰ هزار و ۲۲۷ دُز واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون این شهرستان به جامعه هدف تزریق شده است.

سهراب حیدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۵۴ هزار و ۶۴۵ دُز نوبت اول و ۲۵ هزار و ۵۸۲ دُز هم در نوبت دوم برای شهروندان میاندوآبی تزریق شده است.

وی با بیان اینکه در پی افزایش جمعیت واکسینه شده و مراکز واکسیناسیون و همچنین همکاری مردم در استقبال از تزریق واکسن، تاکنون این میزان از جمعیت شهرستان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، افزود: برای جلوگیری از ازدحام شهروندان و تسریع در روند واکسیناسیون، ۲۴ مرکز واکسیناسیون در میاندوآب در نظر گرفته شده و در این مراکز واکسن‌های سینوفارم، آسترازنکا و کوبرکت ترزیق می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ با بیان اینکه هم‌اکنون چهار مرکز تجمیعی در این شهرستان از ساعت هشت صبح تا هشت عصر فعالیت می‌کنند، افزود: مرکز تجمیعی واکسیناسیون "شهید محلاتی" در محوطه مجتمع پذیرایی لاله، مرکز تجمیعی "نمایشگاه بین المللی"،‌ مرکز تجمیعی بیمارستان عباسی، پایگاه تجمیعی فرهنگیان (مخصوص فرهنگیان) واقع در خیابان شهدا جنب مدرسه شهید راثی‌ از ساعت هشت صبح تا هشت عصر برای انجام واکسیناسیون دایر هستند.

حیدری اضافه کرد: همچنین پایگاه‌های باروق،‌ چهاربرج، گوگ تپه، للکلو، نختالو، چالخاماز، حاج‌حسن،‌ تک‌آغاج، سرچنار، سوگلی‌تپه،‌ شبیلو،‌ مظفرآباد، فسندوز، اوچ تپه، داش‌تپه‌، بکتاش، مرکز شماره یک شهری و روستایی ۲۲ بهمن، مرکز شماره ۲ روستایی قره‌ورن، مرکز شماره پنج دانش و پایگاه معلم در خیابان شهدای جنوبی، بالاتر از آتش نشانی نیز از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر خدمات واکسیناسیون کرونا را انجام می‌دهند.

وی از تمام کسانی که برای نوبت دوم واکسیناسیون به این مراکز مراجعه می‌کنند خواست در زمانی که برای آنها در نظر گرفته شده نسبت به‌ تزریق مراجعه کنند.

وی گفت: شبکه بهداشت و درمان میاندوآب آمادگی کامل برای پوشش حداکثری واکسیناسیون را دارد و بر همین اساس از راه‌اندازی هر نوع مرکز تجمیعی واکسیناسیون و گسترش فضای فیزیکی، استقبال می‌کنیم چرا که در این شرایط توجیه منطقی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ با بیان اینکه تزریق تعداد زیاد واکسن برای شهروندان و بالا بردن درصد تزریق واکسیناسیون جمعیت تحت پوشش شهرستان، منوط به ارسال واکسن از دانشگاه علوم پزشکی استان است، افزود: در صورت موجود بودن واکسن محدودیت تزریق در شهرستان نداریم و باید از تمامی فرصت ها برای مقابله با بحران کرونا و واکسیناسیون بهره‌گیری شود.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha