اعلام حمایت روسیه برای همکاری با ایران در کشتی سازی

مسکو - ایرنا - رئیس منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه در بازدید کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران از این منطقه برای همکاری با ایران در زمینه کشتی سازی اعلام آمادگی کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که طرح های سفارشی کشتی از ایران را بسازیم.

به گزارش ایرنا از مسکو میلوشکین روز پنچشنبه در این پایان این بازدید در گفت و گو با ایرنا گفت: مذاکرات ثمر بخشی از جمله در خصوص خصوص ساخت کشتی برای ایران در مسیر شمال جنوب و همچنین جذب شرکت های ایرانی در این منظقه اقتصادی انجام دادیم.

وی گفت: ایرانی ها ها علاقه مند به تعمیرات و ساخت کشتی در اینجا هستند و ما آماده ایم همکاری در این زمینه هستیم.

رئیس منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان همچنین خواستار همکاری تجار و شرکت های ایرانی در منطقه آستاراخان شد و گفت : شرکت ها بدون هیچگونه محدودیتی و با معافیت های خاص می توانند اینجا فعالیت کنند.

گاظم جلال سفیر جمهوری اسلامی ایران به هنگام حضور در این منطقه اقتصادی  نیز به ایرنا گفت که سه بخش  شامل محل احداث کارخانه گلرنگ، کارخانه تولید زیرساخت های مربوط به احداث جاده و باند فرودگاه و همچنین کارخانه عظیم کشتی سازی مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در بازدید از بخش های مختلف کارخانه بزرگ کشتی سازی آستراخان درخصوص همکاری مشترک بین ایران و روسیه جهت ساخت کشتی های باری برای استفاده در کریدور شمال - جنوب گفت و گو شد.

جلالی افزود: همچنین مقرر شد طرف روسی پیش نویسی از تسهیلات اعطایی همچون اعتبارات بانکی برای فروش و یا سرمایه گذاری مشترک در زمینه ساخت کشتی را تهیه و ارائه نماید.

وی با بیان اینکه آستاراخان برای ایران راهبردی تلقی می شود، اظهار داشت هر دو طرف از فرصت تاریخی برای گسترش روابط برخوردارند و بهترین شرایط را برای تقویت داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha