سینمای ایران و چهار نامزدی در جوایز فیلم آسیایی

تهران- ایرنا- سینمای ایران با فیلم‌های «دشت خاموش» و «خورشید»، در پانزدهمین دوره از جوایز فیلم‌ آسیایی چهار نامزدی به دست آورد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، جشنواره فیلم بوسان امروز (پنجشنبه، ۱۸ شهریور) با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی فهرست نامزدهای پانزدهمین جوایز فیلم آسیایی را اعلام کرد. براساس این فهرست، احمد بهرامی برای فیلم دشت خاموش شانس دریافت جایزه بهترین کارگردان جدید را دارد و حسن حسندوست و مسعود امینی تیرانی از دیگر عوامل این فیلم به ترتیب برای جایزه بهترین تدوین و بهترین فیلمبرداری با رقبای آسیایی خود رقابت می‌کنند.

روح الله زمانی نیز برای بازی در فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی، نامزدی برای جایزه بهترین بازیگر نوظهور را به دست آورد.

فیلم‌های یک ثانیه از چین، کتاب ماهی از کره، مرید از هند، چرخ بخت و فانتزی و همسر جاسوس از ژاپن در شاخه بهترین فیلم این جایزه سینمایی با هم رقابت می‌کنند.

جوایز فیلم آسیایی (AFA) هر ساله با هدف تجلیل از سینماگرانی که به تقویت و توسعه صنعت سینمای آسیا کمک می‌کنند، اهدا می‌شود. پانزدهمین دوره از این جوایز در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۶ مهر ۱۴۰۰) و در جریان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha