۱۸ شهریور ۱۴۰۰، ۱۹:۳۱
کد خبر: 84465696
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار آستراخان روسیه : ایران شریک  راهبردی ما است

مسکو - ایرنا -« ایگور بابوشکین» رئیس منطقه آستاراخان روسیه اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران شریک اصلی و راهبردی تجاری ما در این منطقه بزرگ اقتصادی است.

به گزارش ایرنا از آستاراخان ، بابوشکین عصر روز پنجشنبه در دیدار با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اظهار داشت :ایران شریک اصلی تجار ما است و برای گسترش مناسبات تلاش می کنیم. 

وی با اشاره به سفر اخیر خود به تهران و دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان ایران گفت :  در آن سفر دیدارهای بسیار خوبی انجام شد و به توافقاتی برای همکاری در زمینه های مختلف رسیدیم و پیشنهاد شد که این بنیاد شرکت هایش را در منطقه ویژه اقتصادی لوتوس در آستراخان مستقر کند. 

استاندار آستراخان روسیه : ایران شریک  راهبردی ما است

 بابوشکین افزود :  در زمینه های کشاورزی و کشتی سازی هم ظرفیتهای بزرگی برای همکاری دو طرف وجود دارد که از طرف ایران سفارش هایی مطرح شد. 

وی تصریح کرد که برنامه های  سفر به تهران و دیدار با بنیاد مستضعفان تدوین و همین امروز برای ایران ارسال شد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز با بیان اینکه  روز به روز روابط  دو کشور  درحال ارتقا است و این مناسبات  دوران درخشانی را می گذراند، گفت: لازم است  به مناسبات  در بخش های فرهنگی و اقتصادی توجه بیشتری شود. 

او اظهار داشت:  دروازه ورود ایران در بخش اقتصادی آستراخان است و این منطقه  برای ایران از اهمیت راهبردی برخوردار است. 

جلالی اظهار داشت :  ارتباط در بخش دریایی  را باید تقویت کنیم  و  قلب ارتباطات دریایی ایران و  روسیه، آستاراخان است.

وی با اشاره به بازدید های خود از منطقه اقتصادی لوتوس و کارخانه کشتی سازی آستراخان و  نهادهای اقتصادی  ایران افزود : شرایط برای همکاری های گسترده فراهم است. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت :ما در بحث راه اندازی کریدور شمال و جنوب مصمم هستیم و مقرر شده است با همکاری های سه جانبه ایران روسیه و هند مسیر ترکیبی شمال-جنوب را فعال کنیم. 

وی تاکید کرد آستاراخان برای اقتصاد ایران راهبردی است و ظرفیت‌های بسیار بالایی برای همکاری وجود دارد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در راس هیاتی به منطقه آستراخان روسیه سفر کرده است 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha