تحقق شفافیت امور با الکترونیکی شدن فرایندها

تهران - ایرنا- دبیر کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در پیامی توئیتری نوشت: اگر به دنبال ‎شفافیت هستیم تمام توان خود را بر الکترونیکی شدن فرایندها بگذاریم.

به گزارش عصر پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسین انتظامی در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی نوشت: شفافیت و ‎دولت_الکترونیک، ربطی هم‌افزا دارند.

دبیرکمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در این پیام می افزاید: اگر به دنبال شفافیت هستیم تمام توان خود را بر الکترونیکی شدن فرایندها بگذاریم.

به گزارش ایرنا،‌ دولت الکترونیک و هوشمند سازی یکی از برنامه های اولویت دار دولت قبل بود از این رو برای تحقق این هدف، اقدامات مناسبی در ایجاد زیرساخت و سکوهای خدماتی به منظور تسریع در خدمت رسانی به مردم و شفافیت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است.

از سویی، شفافیت یکی از کلان برنامه های محوری سید عباس صالحی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که در جلسه رای اعتماد خود در مجلس شورای اسلامی بر آن تاکید کرده و در این راستا با عنایت به رویکرد عمومی دولت دوازدهم، اهتمام ویژه ای برای تحقق آن به خرج داد.

طی چهارسال با تدابیر وزیر و جمع کثیری از مسئولان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی خوشبختانه این وزارتخانه در موضوع شفافیت، پیشگام همه دستگاه‌ها محسوب شده و توسط رئیس جمهوری نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha