بازگشایی مدارس صربستان در شرایط همه گیری کرونا

بلگراد-ایرنا- مدارس صربستان روز پنجشنبه با رعایت موارد بهداشتی و اتخاذ تدابیر برای مقابله با کووید-۱۹ بازگشایی شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس توصیه های وزارت آموزش، علوم و توسعه فناوری صربستان و ستاد مقابله با کرونا، واکسیناسیون کادر آموزشی، دانش آموزان و رعایت  فاصله اجتماعی در مدارس توصیه شده است.

برانکو روژیج" وزیر آموزش، علوم و توسعه فناوری صربستان در سخنانی به مناست بازگشایی مدارس گفت که سه برنامه آموزشی برای مدارس با توجه به وضعیت فراگیری کرونا در طول سال تحصیلی اعمال می شود.

وی اظهار داشت در صورتی که محیط مدارس از نظر  شیوع کرونا ایمن باشد، فعالیت آموزشی مدارس برای همه دانش آموزان به طور همزمان در مدارس انجام می شود و مدت  کلاس های درس ۴۵ دقیقه و دانش اموزان در فاصله دومتری از هم می نشیند و فقط همگامی که می خواهند صحبت کنند ماسک می زنند.

معاون نخست وزیر صربستان، دومین مدل آموزشی را ترکیبی اعلام و اضافه کرد در این مدل دانش آموزان ابتدایی از کلاس ۱ تا ۸ به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مدارس  در مناطقی که خطر زیاد شیوع کرونا است به صورت انلاین برگزار می شود.

" روژیج" گفت که وضعیت مدارس از نظر  پاندومی کرونا توسط  تیمی شامل نمایندگان موسسه های بهداشت عمومی و وزیر اموزش و پرورش به طور دائم مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت این تیم وظیفه دارد با توجه به  وضعیت مدارس در باره ادامه حضور دانش اموزان در مدارس  و یا اموزش انلاین  تصمیم بگیرد.

در سال تحصیلی جدید حدود ۱.۱ میلیون دانش آموز در مدارس سراسر صربستان مشغول به تحصیل هستند که حدود ۴ هزار دانش آموز واکسینه شده اند. همچنین حدود ۵۱ درصد از ۱۳۶ هزار کادر آموزش و پرورش صربستان واکسینه شده هستند.

طبق داده های رسمی، بیش از ۵۰ درصد از بزرگسالان در صربستان تا پایان ماه اوت امسال واکسینه شده اند.

تا ۲۹ آگوست امسال (۷ شهریور ۱۴۰۰)، دو میلیون ۷۵۲ هزار و ۸۵۶ شهروند صربستانی اولین دوز واکسن و دو میلیون ۶۵۴ هزار و ۷۲۱ نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.

صربستان از لحاظ جغرافیایی در شبه جزیره بالکان و در ناحیه جنوب شرقی اروپا قرار دارد.

جمعیت صربستان بر اساس سرشماری نفوس در سال ۲۰۱۱ میلادی بالغ بر ۷ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۷۶۱ نفر و مساحت آن ۸۸ هزار و ۴۰۷ کیلومتر مربع است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha