آمار واکسیناسیون کووید ۱۹ در همدان به مرز ۷۰۰ هزار دُز نزدیک شد

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که تاکنون ۶۹۵ هزار و ۳۸۹ دُز واکسن کرونا براساس اولویت های اعلام شده در این استان تزریق شده است.

دکتر «محمد خزائی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد واکسن، ۴۵۳ هزار و ۲۴۶ دُز آن در نوبت نخست و ۲۴۲ هزار و ۱۴۳ دُز نیز در نوبت دوم تزریق شده است.

وی اظهار داشت: سهم شهرستان ها در تزریق دُز نخست واکسن کرونا نیز به ترتیب همدان ۱۹۱ هزار و ۶۴۵ دُز ، ملایر ۸۳ هزار و ۳۳۲ دُز ، نهاوند ۴۷ هزار و ۳۸۸ دُز ، تویسرکان ۲۹ هزار و ۸۰۱ دُز ، کبودرآهنگ ۲۹ هزار و ۳۶۷ دُز، بهار ۲۸ هزار و ۹۴۵ دُز ، رزن ۲۰ هزار و ۶۷۴ دُز ، درگزین ۱۲ هزار و ۶۰۱ دوز و فامنین تزریق ۹ هزار و ۴۷۵ دُز است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همچنین ۲۴۲ هزار و ۱۴۳ نفر دُز دوم واکسن را در استان همدان تزریق کردند که سهم شهرستان همدان ۱۰۵ هزار و ۳۹۸ دُز ، ملایر ۴۲ هزار و ۸۸۱ دُز ، نهاوند ۲۶ هزار و ۹۷۶ دُز ، تویسرکان ۱۸ هزار و ۵۲۸ دُز ، کبودراهنگ ۱۳ هزار و ۷۷۲ دُز، بهار ۱۴ هزار و ۲۴۷ دُز ، رزن ۹ هزار و ۸۳۶ دُز ، درگزین پنج هزار و ۴۲۷ دوز و شهرستان فامنین تزریق پنج هزار و ۷۸ دُز واکسن کرونا است.

خزائی گفت: روزانه ۱۴ هزار و ۹۷۰ دُز واکسن در این استان تزریق می شود که شامل ۶ هزار و ۶۹۷ نفر در شهرستان همدان، سه هزار و ۹۸ دُز در ملایر، یک هزار و ۳۵۷ دُز در نهاوند، یک هزار و ۵۴ دُز در تویسرکان، ۵۵۰ دُز  در کبودراهنگ،  ۸۱۴ دُز در شهرستان بهار،  ۸۰۶ دُز  در رزن، ۳۳۸ دُز در درگزین و ۲۵۶ دُز در فامنین می شود.

وی اظهار داشت: استان همدان با پوشش ۳۷/۱ درصدی واکسیناسیون در نوبت اول جز ۱۰ استان برتر کشور شد همچنین در نوبت دوم نیز تاکنون ۱۹ درصد جمعیت استان را زیرپوشش قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ابراز امیدواری کرد با ورود محموله های جدید واکسن به کشور و اختصاص بخش قابل توجهی از آن به همدان بتوان در بازه زمانی ۵۵ روز بیش از ۷۵ درصد از جمعیت استان را واکسینه کرد.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، فامنین در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha