پروژه ۱۰ میلیون یورویی فروآلیاژ اسلام‌آبادغرب اول مهر افتتاح می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: پروژه فروآلیاژ و منگنز اسلام‌آبادغرب با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورو اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اول مهرماه امسال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان که برای حل مشکلات سرمایه‌گذار چینی این پروژه در استانداری کرمانشاه تشکیل شد، افزود: این پروژه حدود ۲۵۰ نفر اشتغال‌زایی به دنبال دارد که بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه در سال تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها باید همه مدیران در جهت رفع مشکلات تولید و واحدهای صنعتی حرکت کنند، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاری خارجی بدون کوچکترین تعهدی برای استان انجام شده و حیف است کار آنها را عقب بیاندازیم و مشکلات آنها را حل نکنیم.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه عمل به شعار سال را از تاکیدات مقام معظم رهبری، رییس‌جمهوری و یک راهبرد اساسی برای همه مدیران و کارگزاران نظام توصیف کرد و گفت: شرکت توزیع برق و برق منطقه‌ای باید مشکلات را در استان حل کنند و منتظر پاسخ مرکز نباشند تا پروژه‌های اینچنینی معطل نماند.

بازوند یکی از شاخص‌های اصلی مدیریت را قدرت تصمیم‌گیری مدیران استانی دانست و افزود: هر استانی که توانست خودش تصمیم بگیرد سریعتر پیشرفت می‌کند و شرکت برق منطقه‌ای و توزیع برق هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات برقی این پروژه اقدام کنند.

در انتهای این مراسم مدیران برق منطقه‌ای و شرکت توزیع برق برای رفع مشکلات برقی این پروژه قول مساعد دادند.

پروژه فروسیلیس منیزیم گام بزرگی در راستای جلوگیری از خام فروشی است و بخشی از نیازهای داخلی کارخانه‌های فولاد کشور نیز از طریق این واحد صنعتی تامین می‌شود.

این پروژه توسط یک سرمایه گذار چینی با ظرفیت تولید هزار و ۵۰۰ تن در سال، امکان اشتغال زایی ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۴۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم دارد.

شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha