استاندار : تولیدکنندگان و کارآفرینان هرمزگان حمایت می شوند

بندرعباس - ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: باتوجه به نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، اولویت استان در طول این سال در راستای حمایت از تولید، سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی و کارآفرینان است.

فریدون همتی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس فرمان رهبر معظم انقلاب همه نهادهای اجرایی و مدیران استان موظف هستندبرای شتاب بخشیدن به روند تولید، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم و توسعه صادرات و واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید تلاش کنند.

وی، بر لزوم سازماندهی جدید طرح‌های تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در هرمزگان نیز تاکید کرد و افزود: باید به روند صدور مجوزها در بخش سرمایه‌گذاری برای تولید سرعت بخشیده شود تا به صورت واقعی شاهد پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ از تولید در استان باشیم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: ۲۶۰ طرح تولیدی در حوزه صنعت و معدن در استان هرمزگان با ایجاد اشتغال برای بیش از سه هزار نفر ظرف یکسال گذشته به بهره‌برداری رسید و میزان تولید با تلاش‌های صورت گرفته به ویژه توسط بخش خصوصی، میزان تولید در مجموع ۳۲ درصد افزایش داشت.

همتی یاد آور شد: برخی از آن ها در حوزه تولید صنعتی و معدنی شامل افزایش ۹۲.۵ درصدی تولید آلومینیوم و ۲۲.۴۷ درصدی تولید آهن اسفنجی همراه بودو همچنین تولید شمش فولاد ۹ درصد، تولید قیر ۱۲.۷۶ درصد، تولید سیمان ۱۵.۴ درصد، تولید روغن خوراکی ۹۱ درصد، تولید صنایع غذایی و دارویی ۱۴.۸۶ درصد و ساخت و تعمیر شناور ۱۱.۶۸ درصد افزایش داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha