پوکه‌های خالی واکسن کرونا در استان مرکزی امحا می‌شود

اراک - ایرنا - مدیرگروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: پوکه‌های خالی واکسن‌های تزریق شده کرونا در استان با هدف جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو و با رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی امحا می‌شود.

«حسن مهرعلی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: کار امحای این پسماندها با حضور تیم بهداشتی متشکل از مسئول سالن تزریق، نماینده حراست، بهداشت محیط معاونت بهداشتی صورت گرفته و اجازه داده نمی‌شود که پوکه‌های خالی واکسن در اختیار افراد برای بازیافت قرار گیرد.

وی توضیح داد: پوکه‌های خالی واکسن‌های تزریق شده هر پایگاه واکسیناسیون در داخل ظروف پلاستیکی قفل‌دار مخصوص قرار می‌گیرد که پس از فرآیند بی‌خطرسازی، خرد شده و برای امحا به سایت تعیین شده منتقل می‌شود.

مدیرگروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: در خصوص امحای اصولی پوکه‌های خالی واکسن کرونا حساسیت امنیتی، بهداشتی و اجتماعی بیشتری است و حتی یک عدد از این پسماندها نباید بدون بی‌خطرسازی و خرد شدن از محل تزریق خارج شود.

مهرعلی افزود:  قانون مدیریت پسماند که شامل دارویی و شیمیایی است این مهم مورد توجه خاص قرار دارد.

۴۳۰ هزار نفر در استان مرکزی تا کنون واکسن کرونا دریافت کردند که  ۲۷۳ هزار نفر دز نخست و ۱۵۷ هزار نفر نیز هر ۲ دز را دریافت کرده‌اند. 

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است و نخستین مورد مثبت کرونا در این استان اول اسفندماه سال ۹۸ پس از قم در اراک به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha