مرادی: وزنه برداری الگویی برای مبارزه با دوپینگ است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: ما در هفت سال گذشته یک مورد دوپینگ داشتیم و وزنه برداری در حال حاضر الگویی برای مبارزه با دوپینگ است.

به گزارش ایرنا، امروز (چهارشنبه) وزیر ورزش و جوانان با حضور در فدراسیون وزنه‌برداری از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان زنان و مردان ایران بازدید کرد.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری با تقدیر از حضور حمید سجادی در اردوی تیم ملی مردان و زنان ایران اظهار داشت: یک فرد نام آشنا در ورزش ایران سکاندار وزارت ورزش شده است. به مسعود سلطانی فر هم خسته نباشید می گویم. حسین برخواه سرمربی تیم ملی ما است و این نخستین تمرین تیم ملی برای حضور در قهرمانی جهان است. ادامه اردو در بابلسر است و یک نفر دیگر  آنجا اضافه می شود و در نهایت ۱۰ نفر به جهانی اعزام می شوند.

وی افزود: کم لطفی‌هایی به وزنه برداری شده است. ما باید کار را از الان برای المپیک پاریس شروع کنیم. فکر می‌کنم بازی‌های آسیایی گزینشی المپیک است و به وزنه برداران هم گفته‌ایم که باید از الان تلاش کنند. تعداد المپیکی‌هایی که در دوره قبل شده بود ما بجای چهار سهمیه، دو سهمیه داشتیم و یکی از آنها به نام علی داودی مدال نقره گرفت البته برخی نسبت به این مدال کم لطفی کردند. علی هاشمی در یک قدمی مدال، از رسیدن به سکو بازماند.

رییس فدراسیون وزنه برداری همچنین گفت: ما در هفت سال گذشته یک مورد دوپینگ داشتیم که در مسابقات جوانان جهان تستش مثبت شد و دلیل آن هم اشتباه ورزشکار یا مربی‌اش بیرون از اردو بود. وزنه برداری در حال حاضر الگویی برای مبارزه با دوپینگ است. از حسین برخواه تشکر می‌کنم تیم خوبی را مدیریت می کند.

مرادی در مورد وضعیت تجهیزات  وزنه‌برداری گفت: وسایل و امکانات ما فرسوده شده و ما ۲۰ سال است این وسایل را حفظ کرده‌ایم. اگر وسایل استاندارد باشد آسیب دیدگی ایجاد نمی‌شود. ما دوره قبل نتوانستیم یک ست میله و صفحه وارد کنیم  و درخواست داریم در این مورد به ما کمک شود. نگران هستیم این وسایل فرسوده باعث آسیب دیدگی به ورزشکاران شود. نیاز به خانه‌های وزنه برداری داریم. نزدیک ۷۰۰ میلیون وسایل داخلی خریداری کرده ایم اما هنوز به حد استاندارد نرسیده اما تاحدودی نیازهای ما را برطرف کرده است. وزنه بردار با آجر نمی تواند قهرمان شود و تجهیزات می خواهد.

وی در مورد بودجه فدراسیون تاکید کرد: نمی‌گویم ردیف اول باشیم اما در ردیف دوم و سوم توزیع بودجه فدراسیون ها باشیم. توقع از وزنه برداری بالا است که البته به حق است اما در خواست داریم توجه هم زیاد شود.

همچنین «اکبر خورشیدی» ناظر فنی تیم ملی زنان در این بازدید ابا اشاره به اینکه اولین مسابقه پیش رو، نوجوانان جهان در عربستان است، نسبت به مدال‌آوری وزنه‌برداران در این رویداد متعهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha