صنایع سمنان با استفاده از نخبگان و رفع موانع سرمایه‌گذاری توسعه یابد

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: موانع سرمایه‌گذاری مانند روند پیچیده اداری و استفاده از دانش‌آموختگان دانشگاهی و نخبگان باید در توسعه صنایع استان مدنظر باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل و جمعی از مسوولان شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر با تاکید بر ضرورت رفع موانع فعالیت سرمایه‌گذاران، گفت: روند پیچیده اداری عامل یأس سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور می‌شود.

مطیعی با اشاره به اینکه مسوولان به دنبال بکارگیری از افراد تحصیلکرده، نخبه و متخصص بروند و از آنان در پیشبرد امور بهره گیرند، افزود: ایرانیان مقیم خارج کشور و سایر سرمایه‌گذاران تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، اما زمان اقدام با روند اداری دستگاه‌های اجرایی مواجه و دلسرد می‌شوند.

وی با اشاره به ضرورت رعایت ضوابط و قوانین در دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: مسئولان ناظر باید بیشتر از گذشته پیگیر اجرای پروژه‌های صنعتی باشند چرا که تحقق طرح‌ها برای آحاد هم‌استانی‌ها انتفاع مالی را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه سمنان گفت: وحدت و همکاری بین بخش‌های مختلف و جدیت مسوولان زمینه‌ساز توسعه استان سمنان است، کارخانجات استان نیروی کار بیشماری دارند و ضروریست به این واحدهای صنعتی توجه شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی در فعالیت‌های معدنی و صنعتی گفت: در استقرار واحدهای صنعتی به گزینش صنایع غیرآلاینده توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به تکلیف داشتن در قبال نسل آینده اشاره و تاکید کرد: اجتناب از استخراج بی‌رویه مواد معدنی و نیز خام‌فروشی آن‌ها باید مد نظر قرار گیرد چرا که این‌ سرمایه‌های به نسل آینده هم تعلق دارد.

امام جمعه سمنان با اشاره به وضعیت معیشتی کارگران و ضرورت اقدامات به منطور بهبود شرایط این قشر پرتلاش، گفت: احداث مسکن کارگری در راستای  عدالت محوری است و پیوست فرهنگی داشته باشد.

کمبود آب مهمترین چالش توسعه صنایع سمنان است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات این شرکت، با اشاره به تأمین زیرساخت‌های سرمایه‌گذاران، اضافه کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز برای صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فراهم است اما همچنان موانعی وجود دارد.

حسن آل بویه با اشاره به اینکه بزرگترین چالش توسعه صنعتی استان سمنان کمبود منابع آبی است بر ضرورت استقرار صنایع کم آب‌بر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان تاکید و خاطرنشان کرد: به منظور رفع چالش کم‌آبی، استفاده از آب‌های نامتعارف در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان افزود: استفاده از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب سمنان به منظور تامین آب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان یکی از راهکارهای رفع معضل کمبود منابع آبی است که اکنون این امر تبدیل به یک باور شده است.

وی به بیکاری جوانان به عنوان یکی از معضلات جامعه اشاره و بیان کرد: با وجود سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت استان اما صنایع با کمبود نیروی کار مواجه است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه درآمد از محل کارگری کاهش یافته، تاکید کرد: احداث مسکن کارگری برای کارگران صنایع استان سمنان یکی از راهکارهای رفع این مشکل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha