۱۶ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها به بهره‌برداری رسید

تهران-ایرنا- ۱۶ پروژه ورزشی در دانشگاه‌های کشور امروز چهارشنبه در یک ارتباط تصویری و به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان این ۱۶ طرح شامل چهار زمین  چمن مصنوعی، پنج پیست دوچرخه سواری، پنج مرکز مجهز مشاوره تندرستی، یک کفپوش زمین روباز و یک زمین ورزشی ساحلی به بهره برداری  رسید و ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه‌ها افزوده شد.
در آیین  افتتاحیه امروز پنج مرکز مجهز مشاوره تندرستی در دانشگاه‌های میبد، صنعتی قم، صنعتی سیرجان، آموزش عالی محلات و مجتمع آموزش عالی زرند به بهره داری رسید.
همچنین پنج پیست و طرح توسعه دوچرخه سواری در دانشگاههای ارومیه، حضرت معصومه (س)، صنعتی اصفهان، الزهرا(س) و شیراز  افتتاح شد.
علاوه بر موارد فوق، در مراسم امروز  طرح چهار زمین چمن مصنوعی در دانشگاههای هنر اصفهان، ، فنی و حرفه ای پسران ایلام و سلمان فارسی کازرون  بهره برداری شدند.

کفپوش زمین روباز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و زمین ورزشی ساحلی  در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان نیز افتتاح شد.

محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در این آیین که با حضور غلامرضا غفاری معاون وزیر علوم و سرپرست سازمان امور دانشجویان انجام شد گفت: در چهار سال اخیر، از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، تعداد ۱۲۴ طرح زود بازده مورد نیاز دانشجویان در زمینه های زمین روباز، کفپوش و پیست دوچرخه سواری تعریف شد و تا کنون ۱۰۰ پروژه به بهره برداری کامل رسیده است؛ سه طرح در شرف افتتاح است و ۲۱ طرح نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی با تشکر از مساعدت دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم در حمایت از پروژه های ورزشی دانشگاهها گفت: این حمایت ها با اختصاص پنج میلیارد تومان در سال ۹۶ شروع شد و با روندی صعودی ادامه داشته است و در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان از طرف این دفتر به این طرح ها اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد:  بسیاری از طرح های ورزشی با کمک و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان و در مجاورت خوابگاه‌های دانشجویی ایجاد شده است تا دسترسی دانشجویان به امکانات ورزشی آسان تر شود.
علیزاده گفت افتتاح طرح های ورزشی در طول سال و به مناسبت هایی مانند هفته تربیت بدنی، هفته دولت، روز دانشجو و دهه فجر ادامه داشته است 

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha