ژاپن از میزبانی جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۱ انصراف داد

تهران- ایرنا- براساس گزارش رسانه‌های ژاپنی، این کشور به دلیل محدودیت‌های مرتبط با کرونا از رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ها میزبانی نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، براساس برنامه قبلی، قرار بود این تورنمنت در ماه دسامبر در کشور ژاپن برگزار شود؛ تورنمنتی که هر ساله با حضور قهرمان ۶ کنفدراسیون جهانی به علاوه برترین تیم کشور میزبان برپا می‌شود.

اما براساس اعلام خبرگزاری کیودو، فدراسیون فوتبال ژاپن تصمیم گرفته تا از میزبانی انصراف دهد. 

کیودو به نقل از منابعی که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت: خطر افزایش موارد ابتلا و مشکلات و دشواری‌ها در مسیر درآمدزایی به دلیل محدودیت‌های اعمالی در خصوص شمار هواداران حاضر در ورزشگاه‌ها به این تصمیم منجر شده است.

براساس این گزارش، فدراسیون فوتبال ژاپن به منظور تعویق این تورنمنت به اوایل سال آتی، در حال مذاکره با فدراسیون بین‌الملی فوتبال(فیفا) است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی فیفا اعلام کرد که جزئیات مرتبط با جام جهانی باشگاه‌ها در سال آتی در زمان مقتضی تایید و اعلام خواهد شد.

جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۱۶ به میزبانی ژاپن برگزار شد و فدراسیون فوتبال این کشور قصد داشت تا به عنوان بخشی از یکصدمین سالروز تاسیس این نهاد، در سال ۲۰۲۱ نیز از این رویداد میزبانی کند.

این تورنمنت به طور معمول در ماه دسامبر برگزار می‌شود اما نسخه سال ۲۰۲۰ این رویداد به دلیل پاندمی کرونا به فوریه ۲۰۲۱ در قطر موکول شد و بایرن مونیخ جام قهرمانی را بالای سر برد. 

ژاپن از میزبانی جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۱ انصراف داد

ژاپن در تابستان سال جاری تحت تاثیر سویه دلتای ویروس کرونا که سرعت انتقال به مراتب بیشتری دارد، رکورد مقابله با پنج موج همه‌گیری کرونا را برجای گذاشت و المپیک و پارالمپیک نیز تحت تدابیر و محدودیت‌های شدید بهداشتی مرتبط با کووید-۱۹ در این کشور برگزار شد.

عمده بخش‌های این کشور هم‌اکنون تحت تدابیر شدید مقابله با کرونا قرار دارد؛ تدابیری که شمار تماشاگران را در رویدادهای ورزشی با محدودیت قابل توجهی روبرو می‌کند. 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha