ارتقای کیفیت رسانه‌های محلی استان یزد ضروری است

یزد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: هم‌اکنون ۲۰۷ رسانه در بخش‌های مختلف در استان دارای مجوز هستند و ارتقای کیفیت آنها برای تولید محتوا ضروری است.

به گزارش ایرنا، مجید جوادیان‌زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان یزد افزود: هرچند از لحاظ تعداد رسانه نسبت به جمعیت جایگاه استان  در کشور نسبتا خوب است ولی باید برای ارتقای کیفیت آنها بیش از گذشته اقدام مناسب صورت گیرد.

وی به اهمیت و نقش رسانه‌های گروهی در  اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: باید از ظرفیت تشکل‌های مختلف در این حوزه مهم به خصوص وجود بسیج رسانه، خانه مطبوعات، انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و سایر تشکل‌ها استفاده کرد.

همچنین رییس بسیج رسانه استان یزد گفت: ایجاد کانون و فضاهای جدید برای فعالیت در مناطق مختلف و جذب و تلاش برای ارتقای سواد رسانه مردم و شهروندان و انجام وظایف جزو برنامه‌های مهمی است که در استان با همراهی و پیگیری علاقه‌مندان صورت می‌گیرد.

علی‌محمد پارساییان با قدردانی از تمامی افرادی که برای ارتقای بسیج رسانه تلاش دارند افزود: در شرایطی که دشمنان تمام تلاش خود را در جنگ نرم به کار گرفته‌اند تا روحیه نا امیدی را در کشور حاکم کنند باید از ظرفیت نخبگان رسانه به بهترین شکل استفاده شود.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج یزد از تشکیل جبهه واحد رسانه‌های انقلابی در منطقه خبر داد و از این مهم به عنوان یک راهبرد در حوزه رسانه یاد کرد و همکاری مسئولان، تشکل‌ها  و نیروهای انقلابی در این عرصه مهم برای انجام امور محوله خواستار شد.

سرهنگ عباس جوکار افزود: جبهه رسانه‌ای استکبار تمام تلاش خود را نه تنها در جنگ نرم بلکه برای منزوی کردن ایران به کار گرفته است و یکی از راهبردهای مهم برای مواجهه با این اقدام، استفاده از ظرفیت نخبگانی است که دل در گرو خدمت به مردم دارد و اصحاب قلم و رسانه در زمره این گروه هستند.

وی، امیدآفرینی در جامعه و ایجاد روحیه خودباوری در سطح جامعه را یکی از راهبردهای چهارگانه در حوزه رسانه برشمرد و افزود: در شرایطی که همه رسانه‌های غرب در تلاش برای ایجاد روحیه نا امیدی در مردم هستند رسانه‌های انقلابی باید در جامعه امیدآفرینی کنند.

در این مراسم مرکز بسیج رسانه شهرستان یزد در ساختمان بسیج هنرمندان استان افتتاح شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha