استاندار قزوین: هم افزایی نیروها موجب پیشرفت و توسعه کشور می‌شود

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: وقتی ظرفیت‌ها و استعدادها در کنار همدیگر قرار گیرند و هم افزایی انجام شود به یک کشور توسعه یافته، قدرتمند و مهم دست خواهیم یافت.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کشور در سایه مشارکت جمعی و بسیج ظرفیت‌ها ساخته می‌شود و بهره‌گیری از تمامی استعدادها و توانمندی‌ها سرعت توسعه کشور را شتاب می بخشد.

وی اضافه کرد: اگر می خواهیم کشور ساخته شود این هدف در سایه اعتماد و احترام به جامعه محقق می شود و باید در این مسیر از تمامی ظرفیت های موجود بهره گرفت.

 استاندار قزوین با انتقاد از شعارگرایی، افزود: متاسفانه در گفتار همه دانشمند هستیم ولی در عمل همه مردود می شویم چون احساس می کنیم اگر از همه ظرفیت ها استفاده کنیم قدرت ما کاهش می یابد.

جمالی پور گفت: مشکل اصلی امروز کشور این است که قدرت را در ساختارها می بینیم ولی از نظر ما قدرت در سیاستگذاری و استراتژی است و وزارتخانه ای قدرتمند خواهد بود که سیاستگذاری و نظارت قوی بر سیاست ها داشته باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه فرهنگ ایجاد ساختار و تمرکز گسترده در کشور و دولت باید تغییر کند، اضافه کرد: متاسفانه این فرهنگ در کشور ما به جد غالب بوده و یکی از علل مسایل اقتصادی، معیشتی و حرکت نامناسب بخش اقتصاد با سایر بخشها همین تفکر است.

وی افزود:امروزه دنیا به این رسیده که قدرت را در سیاستگذاری تعریف کند ولی ما هنوز در این دیدگاه هستیم که قدرت را در ساختار ببینیم و این مساله بزرگی است که کشور ما از آن رنج می برد.

جمالی پور گفت:امیدواریم دولت جدید بتواند بازتعریفی در این موضوعات داشته باشد و شرایط مطلوبی تری را برای استان ها فراهم کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha