قهرمانی آسیا آغاز دوران جدید در والیبال ایران

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در هفته پیش رو باید در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان برود؛ رقابت‌هایی که می‌تواند آغاز دورانی جدید برای والیبال کشور باشد.

به گزارش ایرنا، والیبال ایران سال عجیبی را پشت سر می‌گذارد. در آغاز سال، فدراسیون والیبال از «آرمان بزرگ» خود خبر داد. هدف، رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی المپیک توکیو بود و برای رسیدن به این جایگاه رویایی، یک سرمربی نامدار هم به خدمت گرفته شد.

ولادیمیر آلکنو با سابقه قهرمانی المپیک به ایران آمد تا ایران را به آن «آرمان بزرگ» نزدیک کند. لیگ ملت‌ها قرار بود جایی برای کسب تجربه جوان‌ها باشد و به همین دلیل نتایج ضعیف ایران نادیده گرفته شد. اما در المپیک، ایران نتوانست از پس ژاپن و کانادا برآید و در همان مرحله گروهی حذف شد تا آرمان بزرگ به ناکامی بزرگ تبدیل شود.

پس از المپیک، سعید معروف کاپیتان باتجربه ایران از تیم ملی خداحافظی کرد. حالا والیبال ایران باید خود را برای دورانی جدید آماده کند. سیدمحمد موسوی هم دیگر فاصله زیادی تا خداحافظی از تیم ملی ندارد. امیر غفور هم که در سال‌های اخیر با مصدومیت‌های زیادی روبرو بوده، دیگر مهره‌ای نیست که همیشه بتوان روی او اتکا کرد. پیش‌تر هم که بازیکنانی مثل مهدی مهدوی، شهرام محمودی و عادل غلامی از تیم ملی رفته بودند. بله، دوران نسل طلایی والیبال ایران به سر رسیده است.

هدایت تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به بهروز عطایی سپرده شده و او تیم را با ترکیبی جوان‌تر از گذشته راهی این مسابقات می‌کند. از میان ۱۲ بازیکن حاضر در المپیک فقط پنج نفر در فهرست نهایی عطایی حضور دارند. میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، جواد کریمی، علی رمضانی، صابر کاظمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، محمدرضا حضرت‌پور و ابوالفضل قلی‌پور ۱۴ بازیکنی هستند که برای شرکت در این مسابقات انتخاب شده‌اند.

اگر المپیک توکیو پایان دوران نسل طلایی والیبال ایران بود، قهرمانی آسیا در ژاپن می‌تواند آغازی بر یک نسل تازه باشد. والیبال ایران این فرصت را دارد که در همان کشور دوباره خود را آماده روزهای بهتر کند. فقط سه سال تا المپیک بعدی باقی مانده است و بیشتر بازیکنان حاضر در این فهرست، در زمان المپیک پاریس از نظر سنی به اوج پختگی ورزشی خود می‌رسند. کسی چه می‌داند، شاید ژاپن محل تولد یک نسل طلایی‌تر شد.

قهرمانی آسیا آغاز دوران جدید در والیبال ایران
میلاد عبادی‌پور کاپیتان جدید تیم ملی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا با پاکستان، هنگ‌کنگ و تایلند همگروه است. این مسابقات از ۲۱ تا ۲۸ شهریور برگزار می‌شود و برنامه مسابقات ایران در مرحله گروهی رقابت‌ها به شرح زیر است:

یکشنبه ۲۱ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰، ایران - هنگ‌کنگ

دوشنبه ۲۲ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰، ایران - تایلند

سه‌شنبه ۲۳ شهریور، ساعت ۵، ایران - پاکستان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha