تاکید وزیر بهداشت بر همکاری شهرداری تهران با حوزه سلامت

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر همکاری بیش از پیش شهرداری تهران با حوزه سلامت تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی در نامه ای به علیرضا زاکانی شهردار تهران ضمن تبریک به مناسبت انتصاب وی به عنوان شهردار با رای قاطع اعضای شورای اسلامی تهران، درخصوص ارتقای هرچه بیشتر سطح همکاری در حوزه سلامت کلانشهر تهران، ابراز امیدواری کرد.

در متن این نامه آمده است:  این انتخاب فرصت مغتنمی است تا از تجربیات و توانمندی آن برادر خدمتگزار برای ارتقای امور پایتخت میهن اسلامی بهره گرفته شود. به ‌یقین همکاری بیش از پیش در حوزه سلامت این کلانشهر، درایت و همراهی جنابعالی و همه همکاران را می ‌طلبد.  

وی افزود: امید است با همراهی جنابعالی بتوانیم سطح همکاری در حوزه سلامت کلان شهر تهران را با سرعت بیشتری ارتقاء داده و با توجه به روحیه جهادی و سوابق علمی و اجرایی شما خدمات بهتری را به مردم ایران اسلامی ارائه دهیم.

عین اللهی تصریح کرد: موفقیت روزافزون و سربلندی شما را از درگاه حضرت احدیت در ذیل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مسئلت دارم.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه ۱۳ شهریور ماه با علیرضا زاکانی شهردار تهران در ستاد وزارت  دیدار کرد.

عین اللهی در این دیدار گفت: از دکتر زاکان، شهردار تهران درخواست کردیم که به ما در واکسیناسیون کمک کند و بتوانیم کاری کنیم که هیچ کسی در صف واکسن نماند و بجای اینکه مردم منتظر ما باشند، ما باید منتظر آنها باشیم و با شیفت بندی و امکانات کامل حتی به صورت شبانه روزی، منتظر مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون باشیم و با احترام به آنها واکسن کرونا تزریق شود و بعد از این مرحله می توانیم به کنترل بیماری کووید۱۹ امیدوار باشیم.

شهردار تهران نیز در این دیدار گفت: باید به آیت الله رییسی رییس جمهور و دکتر عین اللهی وزیر بهداشت و همه دولتمردان تبریک بگوییم که با فراهم کردن زمینه واردات مقدار زیادی واکسن کرونا، پیام مثبتی به مردم دادند.  

زاکانی با بیان اینکه مایه مباهات است که بتوانیم به کمک نظام سلامت بیاییم و با افتخار کمک کنیم که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، بهتر و گسترده تر در دسترس مردم قرار گیرد، ادامه داد: مجموعه شهرداری تهران نسبت به بیماری کووید ۱۹ دغدغه مند است،  یک قرارگاه را در شهرداری تهران ساماندهی می کنیم تا همه ظرفیت های شهرداری برای کمک به نظام سلامت، پای کار باشند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران ۱۱۰ سوله بحران و نیروهای پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی را در مجموعه شهر سالم در اختیار دارد که می توانند به وزارت بهداشت کمک کنند، همچنین ورزشگاه ها و مراکز شهرداری تهران برای رفع آلام و دردهای مردم آماده هستند و در حوزه پیشگیری، درمان، فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد شرایط مطلوب برای زیست مناسب در شهر، آمادگی کمک را داریم.

شهردار تهران گفت: شهرداری در دوره گذشته با هفت مرکز شامل پنج مرکز سیار و دو مرکز مستقر در حوزه واکسیناسیون فعالیت های خودش را آغاز کرده و از فردا یک مرکز واکسیناسیون با ۴۰ ایستگاه تزریق واکسن در بوستان گفتگو وارد مدار خدمت رسانی می شود.

زاکانی افزود: در هفته جاری با توجه به واردات مقدار بالای واکسن به کشور، سایر امکانات شهرداری را بسیج می کنیم تا امکانی فراهم شود که مردم در حوزه بیماری کرونا، دغدغه کمتر داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha