دادستان: ساخت و ساز غیرمجاز از مشکلات جدی شهرک‌های شاهرود است

شاهرود - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود گفت: تصرف عدوانی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر و شهرک‌ها معضلی جدی این شهر است.

حجت الاسلام والمسلمین رضی پارسامنش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رسیدگی به ساخت و سازهای غیر مجاز در دستور کار ستاد پیگیری و حفظ حقوق بیت المال این شهرستان قرار گرفته است.

 وی با اشاره به اینکه نهادهای مرتبط باید در راستای امور مربوطه در زمینه پیشگیری با جدیت بیشتری عمل کنند، بیان کرد: واحدهای گشت اجراییات و بازرسی شهرداری در حوزه شهری، منابع طبیعی در عرصه های ملی و جهاد کشاورزی در زمین های باغی و زراعی خارج از محدوده شهری باید به وظایف خود عمل کنند.

دادستان شاهرود گفت: رسیدگی به تقاضاهای مردمی و تعیین تکلیف در خصوص تصرف عدوانی و ساخت و سازهای غیرمجاز در سه شهرک اطراف شاهرود در مجموعه قضایی پیگری می شود.  

وی با بیان اینکه سامانه سجام قوه قضاییه آماده دریافت گزارش های مردمی است، ابراز داشت : گزارش های مردمی از هر گونه قصور و کوتاهی با ارائه مستندات و رعایت آیین نامه شهود ، به صورت ناشناس قابل دریافت و بررسی است.

به گفته وی، در سامانه سجام قوه قضاییه هویت افراد گزارش دهنده مخفی می‌ماند .

وی با اشاره به اینکه سامانه سجام برای ارتباط بیشتر قوه قضاییه با مردم تعریف شده است، ادامه داد: این ارتباط برای احیای حقوق عامه و موارد تخلف از آن راه‌اندازی شده است.

دادستان شاهرود تکریم مردم و شفافیت مدیران در روند امور اداری برای جلوگیری از فساد را خواسته اصلی جامعه برشمر و تاکید کرد: هرچه ابهام بیشتر ، ارتباط و اطلاع رسانی کمترباشد، زمینه فساد افزایش خواهد یافت.

پارسامنش با اشاره به اینکه تمامی گلایه ها، نارضایتی ها و گزارش های مردمی پیگیری می شود، اظهار داشت : برخی از این گزارش ها به دستگاه های اجرایی مربوطه ارسال و پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: بخشی دیگر از گزارش های مردمی هم برای به نتیجه رسیدن با کمک ضابطین قضایی، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی پیگری می شود.

پارسامنش با بیان اینکه برخی نهاد ها در انجام وظایف خود کوتاهی می کنند و مایل نیستند این امر آشکار شود، تاکید کرد: فعالیت حرفه ای خبرنگاران و رسانه ها، نهادهای مردمی و گزارش دهندگان این مساله را به منصه ظهور می رساند.

دادستان شاهرود گفت: خبرنگاران چشم بینای شهروندان و تامین کننده منافع جامعه در انعکاس واقعیت ها هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران و فعالان رسانه ای  متعهد با انعکاس به موقع اخبار شفاف و نواقص احتمالی و کاستی ها می توانند پخش شایعات و ضربه به نظام اسلامی را کاهش دهند و یاری گر مدیران اجرایی باشند، ادامه داد: این امر از تامین خوراک تبلیغاتی برای دشمنان در رسانه های معاند با غرض ورزی و هجمه فرهنگی مورد نظر جلو گیری می کند.

به گفته وی، اگر مردم با شفافیت در جریان امور و نواقص موجود قرار گیرند برای رفع آن با همت خود پای کار خواهند آمد.

پارسامنش با بیان اینکه بی اطلاعی مدیران از کاستی‌های  زیر مجموعه خود شایسته نیست، افزود: بی انگیزگی و فقدان نظارت به فساد مدیریتی در هر حوزه ای دامن می زند.

در شهرستان شاهرود ۱۱ شعبه دادسرای عمومی و انقلاب، ۱۲ شعبه دادگستری و ۱۲ شعبه شورای حل اختلاف  فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha