۱۷ شهریور ۱۴۰۰، ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84464057
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد چشمگیر اقتصاد دیجیتالی چین در نیمه اول ۲۰۲۱

۱۷ شهریور ۱۴۰۰، ۱۲:۱۲
کد خبر: 84464057
رشد چشمگیر اقتصاد دیجیتالی چین در نیمه اول ۲۰۲۱

تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی است، بخش های اصلی اقتصاد دیجیتال چین از جمله بخش تولید اطلاعات الکترونیکی، خدمات نرم افزاری و فناوری اطلاعات، نرخ رشد بیش از ۲۰ درصدی را در شش ماه اول ۲۰۲۱ ثبت کرده اند که بیانگر رشد چشمگیر اقتصاد دیجیتالی این کشور است.

به گزارش ایرنا از گلوبال تایمز، «شیائو یاچینگ» وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین روز چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه بین المللی اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۱ چین گفت: اقتصاد دیجیتال نشان دهنده شکل جدیدی از تولید است که به توسعه اقتصادی و فتح قله های جدید در عرصه نوآوری های تکنولوژیکی جهان ختم می شود.

نمایشگاه بین المللی اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۱ چین در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع در پکن دایر شده است. در این نمایشگاه ۴۶۸ شرکت بین المللی حضور دارند.

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین در ادامه به برگزاری نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری چین اشاره کرد و گفت: بیش از ۵ هزار شرکت از ۱۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری و تجارت چین موسوم به «CIFIT» شرکت خواهند کرد.

این نمایشگاه امروز چهارشنبه در شهر «شیامن» استان «فوجیان» واقع در جنوب چین افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

این رویداد ۴ روزه در فضایی به مساحت بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع و با رعایت اقدامات سختگیرانه مربوط به مهار کرونا، با جذب بیش از ۵۰ هزار تاجر به صورت آنلاین و آفلاین برگزار می شود.

بیش از ۳۰ کنفرانس و سمینار با موضوعات داغ مربوط به سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از جمله ساخت کمربند و جاده، اقتصادهای دیجیتالی و سازگار با محیط زیست، خنثی سازی انتشار کربن و ... در جریان این نمایشگاه ۴ روزه اجرایی می شوند.

این رویداد به صورت مشترک توسط وزارت بازرگانی، چندین انجمن و سازمان بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی و با هدف ترویج فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری های بین المللی سازمان دهی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha