۱۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۶
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84464045
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۸۶ درصدی تلفات کرونا در آمریکا

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین از افزایش ۸۶ درصدی مرگ و میر و ۳۰۰ درصدی بستری شدگان به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و نوشت: در برخی بیمارستان های ایالت های آمریکا، مراقبت های بهداشتی سهمیه بندی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای این روزنامه انگلیسی، بر اساس داده های دانشگاه جانز هاپکینز، با گسترش سویه دلتا در آمریکا، شمار بستری شدگان ناشی از ابتلا به به کووید-۱۹ در بیمارستان های سراسر کشور نزدیک به ۳۰۰ درصد و نرخ تلفات ۸۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

افزایش تعداد بیماران در حالی صورت می گیرد که سویه بسیار مسری دلتا همچنان در ایالات متحده در حال گسترش است و اکنون با تعطیلات آخر هفته روز کارگر همزمان شده است. به گفته اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده، علی رغم توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) برای خودداری از سفر ، بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر روز جمعه و شنبه برای تعطیلات روز کارگر به سراسر کشور سفر کردند.

«راشل والنسکی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) در این خصوص گفت: «ما گفتیم افرادی که کاملا واکسینه شده و از ماسک استفاده می کنند می توانند سفر کنند. هرچند ما به مردم اعلام کرده ایم که همچنان امکان انتقال بیماری وجود دارد و باید خطرات سفر را در نظر بگیرند».

آمار و ارقام نشان می دهد علی رغم واکسیناسیون کامل بالغ بر ۶۴ درصد جامعه آمریکا، یک میلیون و ۱۴۶ هزار نفر به صورت هفتگی به کووید-۱۹ مبتلا می شوند و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این تعداد برابر با  ۲۸۷ هزار و ۲۳۵ نفر بود.

گزارش ها حاکی از آن است که در برخی ایالت ها مانند آیداهو، خدمات مراقبتی بیمارستان ها سهمیه بندی شده است. آژانس بهداشت ایالتی آیداهو با اشاره به "کمبود شدید نیروی انسانی و تخت های موجود، به ساکنان این ایالت هشدار داد که در صورت نیاز به بستری شدن ممکن است مراقبت های معمول را دریافت نکنند. دیروز سه شنبه، مقامات بهداشت عمومی این ایالت همچنین اعلام کردند که "استانداردهای بحرانی مراقبت" را فعال کرده اند که به دلیل تعداد زیاد بیماران کووید -۱۹، سهمیه بندی مراقبت های بهداشتی را برای بیمارستان های شمالی این ایالت مجاز می کند. این اقدام به بیمارستان ها اجازه می دهد منابع کمی مانند اتاق های بخش مراقبت های ویژه را به بیمارانی که احتمال کمی برای زنده ماندن دارند، اختصاص دهند.

سایر ایالت ها نیز برای اقدامات مشابه آماده می شوند. هفته گذشته «دیوید ایگه» فرماندار هاوایی حکمی مبنی بر آزادی عمل بیمارستان ها و کارکنان مراقبت های بهداشتی در صورت اجبار به سهمیه بندی مراقبت های بهداشتی امضا کرد.

براساس گزارش های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، سرتاسر آمریکا همچنان در سطح "بالای" انتقال بیماری قرار دارد. این وضعیت همزمان شده است با سویه در حال ظهور "مو" که سازمان جهانی بهداشت می گوید می تواند پتانسیل فرار از سیستم ایمنی افراد واکسینه شده را داشته باشد.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بیش از ۴۱ میلیون و ۲۰۶ هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۶۶۹ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha