میدان‌ها و معابر شیراز با داشتن چندین نام موجب دردسر شده‌اند

شیراز-ایرنا-چندگانگی نام خیابان‌ها و معابر و میدان‌ها موضوعی است که بیش از چهار دهه گریبانگیر بیشتر شهرهای کشور شده است و این موضوع در نخستین جلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای شهر شیراز مطرح و این مغایرت ها دردسرساز توصیف شد.

رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای شهر شیراز بر یکپارچه سازی نام معابر واماکن عمومی در بانک اطلاعاتی همه دستگاه‌های خدمت رسان تاکید کرد و گفت: اطلاعات دستگاه های خدمت رسان شیراز درخصوص نام بعضی معابر شهری شیراز ناقص و ناهمگون است و می‌تواند خطرآفرین باشد که باید اصلاح شود.

افسانه خواست خدایی عصر سه‌شنبه در نخستین جلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر در دور ششم شورای اسلامی شهر شیراز گفت: گاه مشاهده شده که نام یک معبر در بانک اطلاعاتی چندین دستگاه خدمات رسان با یکدیگر مغایر است که وجود این نقص می تواند در شرایط بحرانی و حتی بروز حادثه که نیاز به امدادرسانی است خطرآفرین باشد.
 وی با بیان اینکه نامگذاری هر معبری، پیامدهای اجتماعی به دنبال خواهد داشت، بررسی و تحلیل همه جانبه نامگذاری معابر را ضروری برشمرد. 
خواست خدایی با یادآوری اینکه نام خانواده هایی که چند شهید تقدیم دفاع مقدس کردند در اولویت  نامگذاری است افزود: در کنار نامگذاری معابر و اماکن شیراز، بنا داریم ساخت بنای یادبود شهدا را نیز در دستور کار قراردهیم. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بانک جامع اطلاعاتی اسامی شهدا توسط کارشناسان کمیسیون نامگذاری شورا تکمیل خواهد شد و پس از تحقق این مهم با توجه به اولویت های نامگذاری، معابر و اماکن بی نام شهر شیراز نامگذاری خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha