کمک هزینه بیکاری میلیون ها آمریکایی قطع شد

تهران – ایرنا – رسانه های آمریکا می گویند که با پایان یافتن مهلت طرح دولت فدرال برای حمایت از شهروندان آسیب دیده از همه گیری کرونا، هشت میلیون و ۹۰۰ هزار نفر همه مزایا و دریافتی هایشان را بابت بیکاری از دست داده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای ای بی سی نیوز؛ پرداختی هفتگی ۳۰۰ دلاری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن دیگر هم قطع شده، اما باز هم برخی کمک های نقدی دولت را دریافت خواهند کرد.

نزدیک به ۱۸ ماه پس از اقدام کنگره برای کمک به بیکاران آمریکا، پرداخت مزایا و کمک بیکاری از روز یکشنبه پایان یافت و بعید است که برنامه های کمک به آسیب دیدگان از همه گیری که در دسامبر و مارس تمدید شد، دوباره ازسرگرفته شود.

بخش مهمی از این طرح، پرداخت کمک هزینه هفتگی به بیکاران آمریکا بود که از آوریل تا ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی ۶۰۰ دلار بوده، اما کنگره در مرحله دوم که از اواخر دسامبر شروع شد، مبلغ ان را به ۳۰۰ دلار کاهش داد.

اکنون بیش از هشت میلیون تن از شهروندان هیچگونه غرامت و کمک هزینه بیکاری دریافت نمی کنند و کمک هزینه هفتگی ۳۰۰ دلاری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن دیگر نیز قطع شده است.

کمک هزینه نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند نیز در ماه های ژوئن یا ژوئیه (تابستان) در پی اقدام ۲۴ ایالت به پایان دادن زودهنگام این برنامه ها قطع شده است. فرمانداران این ایالت ها که به جز یکی همگی جمهوری خواه بودند، قصد وادار کردن شهروندان را به تلاش برای یافتن کار و ازسرگیری اشتغال دارند.

 افزون بر این، به برخی شهروندان واجد شرایط، کمک هزینه نگهداری فرزند و بهداشت و سلامت نیز پرداخت می شود که عوامل مهمی در کاهش تمایل شهروندان به اشتغال دوباره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان