راهکارهای ترخیص کالاهای فاسدشدنی از گمرکات در کمیسیون اقتصادی بررسی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکارهای اجرایی ترخیص کالاهای مورد نیاز و فاسدشدنی از گمرکات کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «غلامرضا مرحبا» در توضیح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: نخستین دستور جلسه امروز انتخاب جایگزین نایب رییس کمیسیون اقتصادی به جای «احسان خاندوزی» وزیر جدید اقتصاد و دارایی بود و «شهباز حسن پور» هم به عنوان نایب رییس دوم کمیسیون انتخاب شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: لایحه توسعه منطقه انزلی، اعاده شده از شورای نگهبان، در دستور کار دوم کمیسیون قرار گرفت و برای تامین نظر شورای نگهبان تغییرات لازم اعمال شد و به تصویب اعضا رسید.

وی ادامه داد:‌ دستور بعدی کمیسیون بررسی لایحه ایجاد مناطق تجاری و صنعتی سرخس- دوغارون و مازندران بود که این لایحه نیز به تصویب رسید. همچنین لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی درباره کمک به همکاری‌های متقابل در امور گمرکی نیز تصویب شد.

مرحبا درباره دیگر دستور جلسه امروز کمیسیون اظهار داشت: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد و به تصویب اعضای کمیسیون اقتصادی رسید.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره تذکر «نصرالله پژمان فر» نماینده مردم مشهد و کلات که در جلسه علنی امروز مطرح شد عنوان کرد: تذکر ایشان مبنی بر این بود که برخی از کالاها و لوازم بیمارستانی و سرم پس از واردات در گمرکات دپو شده‌اند. این اقلام  مانند شیرخشک،  دارو، سرم بیمارستانی و دیگر کالاهایی هستند که مدت زمان زیادی در گمرک دپو شده و به رغم نیاز کشور در گمرکات کشور فاسد می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: رییس مجلس شورای اسلامی امروز پس از تذکر نماینده مشهد و کلات،‌ کمیسیون اقتصادی را مامور کرد موضوع ترخیص کالاهای مورد نیز و فاسدشدنی که در گمرکات دپو شدند،‌ پیگیری کرده و گزارش آن را به هیات رییسه ارائه کند که در جلسه امروز راه‌کارها و  برنامه ریزی لازم در این باره در حال انجام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha