حب و بغضی در انتخاب شهردار زنجان نبوده است

زنجان - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به فرایند انتخاب شهردار زنجان، تاکید کرد: در انتخاب شهردار که مهمترین مسئله این روزهای شورای شهر است، به هیچ وجه حب و بغضی در میان نبوده است.

منصور مرادلو روز سه شنبه در چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر، با تاکید بر اینکه به عنوان خادم مردم، به آنها اطمینان می دهم که مدارک هر ۵۵ نفری که برای پست شهرداری اعلام آمادگی کرده بودند، به صورت تک‌تک بررسی و هشت نفر انتخاب شد که با انصراف یکی از آنها، در حال حاضر هفت نفر برای گزینش پست شهرداری زنجان مانده اند.   

وی با بیان اینکه پس از نقد و بررسی برنامه های این افراد به صورت کاملاً کارشناسی، در روز آخر هم رأی گیری به صورت مخفی، انجام می‌شود، تاکید کرد: فرد منتخب را در مرحله اول، رسانه‌ای نمی‌کنیم، بلکه ابتدا استعلام و سپس رسانه‌ای و اعلام رسمی می‌کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: پیش بینی می شود تا نیمه مهرماه امسال، انتخاب شهردار زنجان نهایی شود.

مرادلو همچنین با تاکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام زنجان اظهار داشت: شورای شهر باید به صورت میدانی بر همه پروژه‌ها اعم از خرد و کلان نظارت داشته و در راستای رفع دغدغه‌مندی شهروندان حرکت کند که حضور شورایی ها در محل اجرای پروژه ها، در طی یک ماه گذشته موید این ادعاست.

وی با بیان اینکه تلاش شورای ششم زنجان، رفع خلأ و روند کُند اجرایی در گذشته است، اظهار امیدواری کرد، مشکلات مالی که موجب کُندی پروژه‌ها بوده است هم رفع شود.

فاز اول پروژه سبزه میدان دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد

رییس شورای اسلامی شهر زنجان، با اظهار تاسف از کُندی روند اجرایی برخی از پروژه های مهم شهری، نوید حرکت جهاد گونه در روزهای آینده، با رفع مشکلات را هم داد.

 مرادلو با اشاره به پروژه سبزه میدان، که از جمله پروژه‌های شاخص شهری است، گفت: قسمت اصلی و مهم پروژه سبزه میدان، در فاز اول تعریف شده است که در طول 2 ماه آینده، به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه بر اساس زمان بندی گذشته، قرار بود پروژه سبزه میدان شهریور امسال به بهره برداری برسد، افزود: چون مدیران شهری درصدد هستند پروژه کامل به مردم تحویل شود، پس از مطالعات، بررسی‌های میدانی و کارشناسی، تکالیف جدیدی برای پیمانکار در راستای رفع نواقص موجود، تعریف شد و بنابراین، پروژه با تأخیر به بهره برداری می‌رسد.

 پاییز فصل شکوفایی پروژه های مهم شهری در زنجان

رییس شورای اسلامی شهر زنجان، در ادامه به بهره برداری از برخی طرحهای شهری زنجان در پاییز هم اشاره کرد و گفت: در پروژه پادگان، قسمت عمده کار انجام شده است و امیدواریم  قبل از پایان پاییز، این پروژه نیز به بهره برداری برسد.

مرادلو از پارکینگ طبقاتی خیابان سعدی به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی شهری با قدمت 20 ساله در انتظار بهره برداری نام برده و اظهار امید واری کرد: با همت شرکت نصر، این پروژه هم تا قبل از پاییز به بهره برداری رسیده تا باری از دوش ترافیک شهری بردارد.

وی گفت: صفر تا صد پارکینگ سعدی، مختص شهرداری است و پیمانکار فقط عملیات عمرانی را انجام می‌دهد.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان، از افتتاح لاین برگشت پل امام حسن مجتبی(ع) گلشهر تا چند ماه آینده خبر داد و افزود: اتمام این پروژه هم از جمله دغدغه‌های مهم شهروندان و ساکنان شهرک‌های اقماری منطقه است.

این مسئول گریزی هم به عملیات عمرانی در بخش آسفالت معابر شهر زد و گفت: آسفالت‌ریزی در سطح شهر به ویژه در معابر اصلی، با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان با جدیت بسیار آغاز شده و تلاشمان بر این است که قبل از فصل بارش به پایان برسد.

رییس پارلمان شهری زنجان، در پایان، خبر خوشی هم برای شهروندان داد و گفت: در راستای تحقق شعار جهادی اعضای شورای ششم و اثبات آن در عمل، روزهای چهارشنبه هر هفته، با حضور در مساجد و محله‌های مختلف مناطق چهارگانه شهر زنجان، پای صحبت شهروندان خواهیم نشست تا از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفته و برای رفع آن اقدام عملی داشته باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha