۱۴ تعاونی در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

شهرکرد- ایرنا- ۱۴ طرح تعاونی در چهارمحال و بختیاری با سرمایه‌گذاری ۲۰۳ میلیارد تومان و ایجاد ۱۶۳ فرصت شغلی روز سه‌شنبه در آیینی به طور همزمان با ۲۶۸ تعاونی سراسر کشور افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این آیین که در سالن شهید مردانی استانداری چهارمحال و بختیاری با حضور تعدادی از تعاونگران برتر این استان برگزار شد با اشاره به رسته‌های فعالیت این تعاونی‌ها، اظهار داشت: این طرح‌ها در بخش‌های مسکن، صنایع دستی، ساختمان، تهیه و توزیع نهادهای دامپروری و کشاورزی، پرورش زنبور عسل و ساماندهی کارگران به بهره‌برداری رسیده است.

حفیظ‌الله فاضلی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۹۰۰ تعاونی در استان به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ تعاونی غیرفعال و تعطیل است که از سال ۹۶ تاکنون ۲۰۰ تعاونی که قابلیت راه‌اندازی مجدد را داشته شناسایی و رفع مسائل و مشکلات آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین ۲۰۰ تعاونی نیز که قابلیت بازگشت به چرخه تولید را نداشت از سامانه حذف و امتیاز آن لغو شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تعداد تعاونی‌های فعال و در حال بهره‌برداری استان را بیش از سه هزار مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد تعاونی با ۷۹ هزار عضو برای ۳۵ هزار و ۸۵۲ نفر در استان فرصت شغلی ایجاد کرده است.

فاضلی با بیان اینکه بخش تعاون در استان در شاخص‌های کمی بیشتر از برنامه پیش‌بینی شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حرکت است، افزود: در حالی که برای سه سال اخیر در حوزه تعاون استان ایجاد ۲۸۹ تعاونی با ایجاد سه هزار و ۴۹۰ فرصت شغلی هدفگذاری شده بوده اما این مهم با تاسیس ۴۴۳ تعاونی و تحقق پنج هزار و ۵۹۵ فرصت شغلی از برنامه تدوین شده به ترتیب ۵۶ و ۶۹ درصد جلوتر است.

وی خاطر نشان کرد: برای سالجاری نیز بهره‌برداری از ۳۵ شرکت تعاونی در استان پیش‌بینی شده که تاکنون ۲۸ مورد آن افتتاح شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری به تاثیر کرونا در بخش تعاون نیز اشاره کرد و گفت: در راستای کمک به شرکت‌های آسیب دیده ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست از ۲ تعاونی استان با عنوان «الیت سیمین کیمیا» و «ذوب و ریخته‌گری فولاد سفیددشت» به عنوان تعاونی‌های برتر چهارمحال و بختیاری در سالجاری تجلیل شد.

همچنین از هفت تعاونگر دیگر نیز به عنوان تعاونی‌های شایسته تقدیر، قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha