معاون استاندار: تعاونی‌های سمنان سهم ۲۰ میلیون دلاری در صادرات دارند

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: یکهزار و ۱۰۶ تعاونی در استان فعال است که سالانه سهم ۲۰‌ میلیون دلاری در صادرات کالا دارند.

به گزارش ایرنا، علیرضا شریفی نژاد روز سه شنبه در آیین تجلیل از تعاونی های برتر ملی و استانی به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون در سالن یادگار امام(ره) استانداری افزود: توان صادراتی تعاونی های استان سمنان با تسهیل گری در امور تعاونی ها و تعاونگران می تواند تقویت شود.

وی بیان کرد: تعاونی ها علاوه بر تجمیع سرمایه های خُرد برای تقویت تولید و اقتصاد، سرمایه اجتماعی لازم را برای مردمی‌کردن اقتصاد دارند.

وی ادامه داد: استان سمنان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه های متعدد اقتصادی از جمله تعاونی ها دارد و باید با تلاش بیشتر، از این ظرفیت در کنار بکارگیری ظرفیت هایی همچون قرارگیری در محور شرق به غرب و نزدیکی به پایتخت کشور و وجود دانشگاه های متعدد، برای تقویت شاخص های اقتصادی بهره برد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان  با اشاره به لزوم افزایش سهم تعاونی ها از اقتصاد برای مردمی سازی اقتصاد تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان تا علاوه بر شناخت کامل از بخش تعاون استان، از این زیرساخت اجتماعی اقتصادی مطلوب برای پیشبرد بهتر امور استفاده مطلوب داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان یادآور شد: استان از تعاونی های برتر، خلاق و بسیار فعال در بخش های مختلف بهره مند است که می توانند نقش بسیار خوبی در بحث تولید و اقتصاد کشور ایفا کنند، تعاونی ها می توانند در تقسیم عادلانه ثروت، حمایت از کالای داخلی، خودکفایی، تقویت کسب و کارهای کوچک و ارتقاء شاخص های اقتصادی نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

تعاونی ها سهم ۱۵ درصدی از اشتغال استان سمنان دارند و ۱۲ تعاونی استان واحد صادرکننده هستند.

سال ۹۹ تعداد ۴ تعاونی از استان سمنان در بخش ملی تقدیر شدند و در سال ۱۴۰۰ نیز یک تعاونی از استان در بین ۱۵ تعاونی برتر ملی کشور قرار دارد.

سیزدهم تا نوزدهم شهریور هفته تعاون نامگذاری شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha