استاندار: روند استعلام شهرداران تهران شتاب گیرد

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: روند انتخاب شهرداران استان به سرعت در حال پیگیری است و به دستگاه‌های نظارتی گفته شده که فرآیند استعلام شهرداران استان شتاب گیرد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان‌محسنی بندپی روز سه شنبه در نشست ویدئوکنفرانسی با فرمانداران و اعضای شوراهای شهر استان تهران افزود: مردم در انتخابات شرکت کردند که نمایندگان خود را در شوراهای شهر و روستا انتخاب کنند و باید با رعایت مراحل قانونی هرچه سریع تر شهرداران، توسط شوراها انتخاب شوند.

وی ادامه داد: در شهرهایی که انتخابات آن ابطال شده سرپرست های شهرداری‌ها انتخاب شدند و روند مراحل استعلامات باید تسریع شود.


محسنی بندپی با بیان اینکه طبق قانون مجلس، اعضای شوراهای شهر یک ماه بعد از مرحله تنفیذ باید شهردار انتخاب کنند و اعضای شورا افرادی را که دارای سوابق موفق هستند برای شهرداری معرفی کنند، خاطرنشان کرد: طبق قانون وزیر کشور و استاندار مکلف هستند تا ظرف مدت ۱۰ روز از زمان معرفی شهردار توسط شورای شهر، اقدام به صدور حکم کنندکه باید نسبت به صدور حکم شهرداران تسریع کنیم.

استاندار تهران اذعان داشت: عمده ترین چالش ما در مدیریت شهرداری ها در استان تهران مبارزه با زمین خواری است که ملاک ما در این بخش تفاهمنامه ای است که با سازمان نقشه برداری منعقد شده و اینکار بسیار خلاقانه است.


به گفته محسنی بندپی، شهرهای استان تهران پرجمعیت اند و به همین نسبت مسائل شهری با پیچیدگی‌های خاص خود دارند و باید با انتخاب فردی مدیر به عنوان شهردار، مردم ثمره شرکت در انتخابات شوراها را لمس کنند.

وی اضافه کرد: مردم باید شهردار را بی واسطه ملاقات کنند و شهرداران باید در بین مردم حاضر و به مطالبات قانونی مردم پاسخگو باشند.


استاندار تهران از شهرداران خواست تا نسبت به مسائل و آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا حساس باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha