۱۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 3110
کد خبر: 84463228
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۲۵ درصدی تولید گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام

ایلام- ایرنا - مدیرعامل پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه در زمینه تولید گوگرد در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است، گفت: پیش بینی می شود امسال رکورد تولید این عنصر شیمیایی به شکل قابل توجهی نسبت به کل سنوات گذشته در این واحد صنعتی شکسته شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام، روح اله نوریان روز سه شنبه با اشاره به اینکه این موضوع برای کل صنایعی که مصرف کننده گوگرد هستند، یک مزیت خوب خواهد بود، افزود: گوگرد تولیدی در استان بالاترین کیفیت را در کشور دارد و درجه خلوص آن ۹۹.۹۸ درصد است.

وی با اشاره به اینکه گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام یکی از باکیفیت ترین گوگردهای تولیدی در کشور است که مشتری های خاص خود را هم دارد، یادآور شد: سال گذشته خط تولید آزمایشی کود بنتونیتی توسط کارشناسان این واحد صنعتی راه اندازی شده و در حال حاضر به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای تولید این محصول هستیم که بطور رسمی تولید آن آغاز شود.

به گفته نوریان تولید این محصول می تواند به افزایش بهره روی ۱۵ تا ۲۰ درصدی محصولات کشاورزی در استان کمک کند.

مدیرعامل پالایش گاز ادامه داد: استان های غربی بعنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور محسوب می شوند و تولید این محصول در پالایشگاه گاز ایلام می تواند بازار خوبی در این حوزه ایجاد کند.

نوریان اضافه کرد: پالایشگاه گاز ایلام از هر سرمایه گذاری که صنایع پایین دستی در حوزه گوگرد سرمایه گذاری کنند به ویژه سرمایه گذارانی که نیاز به گوگرد مذاب داشته باشند استقبال و حمایت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha