نماینده ولی فقیه در یزد: کارکنان حراست محرم اسرار مردم هستند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: نیروهای حراست در اداره ها رازدار نهادها و نیروهای آن هستند و با توجه به اینکه نظر آنها مورد استناد قرار می‌گیرد، باید آبروی اشخاص مدنظر قرار گیرد و در عین حال با افراد خاطی نیز مماشات نشود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز سه‌شنبه در جمع گروهی از نماینده خانواده نیروهای حراست استان  با بیان اینکه کار حراست در نهادها و سازمان‌ها بسیار حساس است، افزود: این نکته مهم باید مبدأ و مبنای کار در نقاط حساسی همچون حراست باشد چون شنیده‌ها و گفته‌ها گاه فتنه ایجاد می‌کند و گاه حیثیت افراد را از بین می‌برد.

وی با استناد به فرازی از نهج البلاغه بیان کرد: برداشت از دین باید با درایت باشد یعنی عالمانه و آگاهانه باشد و افرادی که می‌خواهند از دین برداشت و بیان کند باید با آگاهی کامل و مستند باشد و قضاوت درباره مسایل  مختلف نیز انسان‌ باید به دنبال درایت و رعایت باشد  و به گفته‌ها و شنیده‌ها کفایت نکند.

امام‌جمعه یزد با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص) گفت: بر اساس این روایت اگر می‌خواهید عقل کسی را بسنجید یک مطلب خارق العاده مطرح کنید اگر طرف مقابل این سخن را بدون دلیل و سئوال قبول کرد، بدانید که نادان است و اگر آن را شنید و برای دیگران نقل کرد، بدانید احمق است.

ناصری با اشاره به خاطره‌ای از امام‌خمینی(ره) و فرزندش حاج احمدآقا گفت: امام همواره تاکید داشتند که حقایق را به مردم اعلام و مردم را آگاه کنید و آنها را در جهل نگذارید و اجازه ندهید به واسطه بی‌اطلاعی از مسایل، مردم در ترس و واهمه باشند.

وی با اشاره به سخنی از حضرت علی(ع) افزود: مبدا  حرکت همه ما باید قلبمان باشد زیرا قلب محل باور انسان است بنابراین تصمیم‌ گیرنده نباید زبان باشد بلکه باید قلب انسان باشد و باید به احتمال‌ اهمیت بدهیم و برای اینکه به اسلام مصونیت بدهیم و اجازه نفوذ ندهیم،،مراقبت‌های لازم باید انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha